במהלך ביקור מדיני במרוקו: קושנר עלה לקברו של המקובל הגר"ח פינטו • צפו

חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית התפלל על ציון קברו של הצדיק המקובל הנודע רבי חיים פינטו (השני) זיע"א. "קיוויתי ושאפתי להגיע אל ציון קבר סבו הקדוש של מורי ורבי האדמו"ר רבי דוד חנניה פינטו. היום, בעזרת ה' - זכיתי" • תיעוד מהביקור

חתנו ויועצו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ראד קושנר, השתתף היום בתפילה על ציון קברו של הצדיק המקובל הנודע רבי חיים פינטו (השני) זיע"א, במהלך ביקור שקיים בבית העלמין היהודי בקזבלנקה, שם נערך לכבודו טקס מרגש מאוד של תפילה וברכה להצלחתו בתפקידו המורכב.

תפילה מיוחדת זו נערכה  על ציונו של הצדיק המקובל הקדוש רבי חיים פינטו זיע"א, על ידי נכדו, הצדיק המקובל האדמו"ר רבי דוד חנניה פינטו שליט"א, ראש מוסדות 'חברת פינטו – אורות חיים ומשה' בארץ ובעולם, שהגיע למרוקו באופן מיוחד ולבקשתו האישית של המלך ירום הודו, תלמידו ומקורבו משכבר הימים.

האדמו"ר שליט"א קידם את פני קושנר בבית העלמין היהודי בקזבלנקה, ובמעמד המרגש ברכו, בזכות אבותיו הקדושים, שושלת הרבנים הידועה לבית פינטו, בברכת הצלחה גדולה בהמשך דרכו, שה' יעזרהו במשימותיו החשובות ובהיותו המנוע לשלום בעולם. "הקדוש ברוך הוא נתן בידיך את הכח להשפיע על העולם כולו, עם השלכות ישירות על בני העם היהודי בכל רחבי העולם. זוהי זכות עצומה וחובה גדולה שאנחנו מתפללים כל העת שתזכה למלאה על הצד הטוב ביותר, שתהיה שליח טוב לעשות דברים טובים בקידום השלום בעולם כולו" אמר האדמו"ר לקושנר הנרגש.

בשיאו של המעמד נשא הרב שליט"א את תפילת "הנותן תשועה למלכים" פעמיים; בפעם הראשונה פתח בכבוד האכסניה והתפלל לכבודו ולהצלחת מלכותו של המלך, מוחמד השישי ירום הודו "שמכבד מאוד את בני העם היהודי ודואג לשלומם בכל מאודו. ירומם ה' את מלכותו לאורך ימים ושנים בבריאות איתנה ובשלום ושלווה בארצו". לאחר מכן נשא הרב תפילה מיוחדת לכבודו של נשיא ארצות הברית מר דונאלד טראמפ "שמלכותו מלכות חסד, שפועל רבות להשכנת שלום בעולם כולו".

מר קושנר, שלמשפחתו קשר אישי עם הרב פינטו זה כעשרים שנה, הודה עמוקות לאדמו"ר והוסיף תפילה שזכות הצדיקים אכן תעמוד לו בכל מעשיו ובנשיאת העול הכבד המוטל עליו בארצות הברית בפרט ובעולם כולו בכלל. בצאתו מהמקום ציין מר קושנר כי עבורו היה זה חלום שנישא בליבו זה שנים ארוכות. "קיוויתי ושאפתי להגיע אל ציון קבר סבו הקדוש של מורי ורבי האדמו"ר רבי דוד חנניה פינטו. היום, בעזרת ה' – זכיתי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *