הפרקליטות ורעיית ראש הממשלה סיכמו על הסדר טיעון בתיק המעונות. על פי ההסדר, תשלם נתניהו למדינה 55 אלף שקלים ותורשע אחרי שתודה בסעיף מקל - ניצול טעות של הזולת, ללא רכיב של מרמה. סיידוף יורשע ירצה מאסר על תנאי

פרקליטות מחוז ירושלים וסניגוריה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו הגיעו היום (רביעי) להסדר טיעון במסגרת הליך גישור. על פי ההסדר, נתניהו תודה בכתב אישום מתוקן בעבירה קלה של ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בה מרמה, ותשלם 55 אלף שקל: 10,000 שקל כקנס ו-45 אלף פיצוי למדינה. הצדדים צריכים להציג את ההסדר בפני נשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן.

במסגרת הפרשה הואשמה נתניהו כי פעלה לנפח הוצאות כשהזמינה למעון ראש הממשלה ארוחות ממסעדות יוקרה בעלות כוללת של יותר מ-350 אלף שקלים, תוך עקיפה מכוונת של הנוהל שאוסר הזמנת מזון כשבמעון מועסקת מבשלת. בשבוע שעבר דווח כי הפרקליטות דרשה שנתניהו תשלם 100 אלף שקלים – שכוללים את הקנס ואת ההחזר לקופת המדינה – בעוד ההצעה שהציג סנגורה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, היתה לשלם אלף שקלים בלבד.

הסדר נקבע גם עם עזרא סיידוף, מנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה המעורב בפרשה, שישלם קנס של עשרת אלפים שקלים ויבצע 120 שעות עבודה לתועלת הציבור.

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט בשנה שעברה כי רעיית ראש הממשלה תועמד לדין בפרשת המעונות בכפוף לשימוע, בגין בארבעה סעיפי עבירה שונים. סעיפי העברה הם כאמור, העסקת חשמלאי פרטי בבית ראש הממשלה וגלגול התשלום למדינה, שימוש בעבודת משרד ראש הממשלה לטיפול באביה החולה ורכישת רהיטי גן למעון ראש הממשלה והעברתם לבית משפחת נתניהו בקיסריה ובניפוח הוצאות המזון במעון ראש הממשלה. סך כל עלות העבירות מסתכם במאות אלפי שקלים שיצאו מקופת המדינה.