ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את ישראל כץ לשר החוץ קבוע, לאחר שפג מינויו כממלא מקום. כץ משמש גם כיו"ר מזכירות הליכוד, ואמש הוא סייע לנתניהו לאשר את הצעתו לביטול הפריימריז ולשילוב מפלגת כולנו ברשימת הליכוד

בעיצומו של המשבר הפוליטי, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות היום (רביעי) את השר ישראל כ"ץ לשר החוץ, זאת לאחר שפג מינויו כממלא מקום שר החוץ. במהלך חודש פברואר השנה הודיע נתניהו במהלך ישיבת ממשלה על המינוי בתגובה לעתירה שהוגשה נגדו לבג"ץ בגין ריבוי תיקים שבהם הוא מחזיק.

הממשלה תתבקש לאשר הערב את המינוי במשאל שרים טלפוני. כץ שכיהן כממלא מקום במשך 90 יום, המקסימום שמותר לפי החוק, מכהן במקביל כשר תחבורה וכשר לענייני מודיעין וישמור על תפקידו כשר החוץ עד שתורכב ממשלה חדשה. אם תפוזר הכנסת ויוכרזו בחירות חדשות, הוא צפוי להחזיק בתפקיד למשך מספר חודשים לפחות.

השר ישראל כ״ץ מסר אחרי הודעת נתניהו כי, "אני רואה חשיבות רבה במינויי כשר החוץ של מדינת ישראל, אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על האמון וזאת בתום 3 החודשים של פעילותי כמ״מ שר החוץ". עוד הוסיף כי, "כבן להורים ניצולי שואה, אני רואה בזה רגע מיוחד ומרגש. בכוונתי לפעול יחד עם רה״מ ועם חברי בממשלה ובכנסת כדי לקדם ולחזק את מעמדה של מדינת ישראל מול האתגרים העולמיים והאזוריים החשובים בפניהם אנחנו ניצבים".

כץ משמש גם כיו"ר מזכירות הליכוד, ואמש הוא סייע לנתניהו לאשר ברוב גדול את הצעתו לביטול הפריימריז ולשילוב מפלגת כולנו ברשימת הליכוד בבחירות הבאות. זאת, אף על פי שבעבר כץ פעל כדי להקשות על אפשרות של שילוב תנועות ורשימות בליכוד. כץ גם אמר אתמול שלמזכירות הליכוד יש סמכות חוקית לאשר את ההצעה, אך נשיא בית הדין של הליכוד מיכאל קליינר קבע היום כי במידה שיהיו בחירות, נתניהו יצטרך להביא את ההצעה לאישור מרכז הליכוד כפי שנקבע בחוקת המפלגה.