ח"כ אורי מקלב בראיון ל'חדשות JDN' כי, "ההשתדלות שלנו הייתה מקסימלית, אבל לא צלחה בידינו". ח"כ ישראל אייכלר בראיון ל'חדשות JDN': "כל פשרה שראש הממשלה רצה, הוא אמר לא, על כל דבר הוא העלה עוד דרישה ועוד דרישה"

בתום יממה סוערת הצביעו הלילה חברי הכנסת בעד פיזור הכנסת ה-21 והליכה לבחירות חוזרות, הח"כים החרדים האשימו את יו"ר 'ישראל ביתנו' ח"כ אביגדור ליברמן בהובלת ישראל לבחירות מיותרות. "יחד עם ראש הממשלה נתניהו וצוות המשא ומתן של הליכוד הפכנו כל אבן בדרך למניעת בחירות חדשות. לצערי דחה אביגדור ליברמן כל פשרה וכל ניסיון להידברות והסכמה", אמר סגן השר יעקב ליצמן.

יו"ר "דגל התורה" ח"כ משה גפני אמר הערב כי, "היה לנו שיתוף פעולה עם ליברמן הרבה פעמים. יש לו בעיה והציבור צריך לדעת את זה – הוא שונא את ראש הממשלה נתניהו. נקודה. ורכב על הציבור שלנו עם כל מיני סיפורים של חוק הגיוס כתרנגול כפרות. אני מכיר היטב את המנטליות הישראלית, – אביגדור ליברמן לא יעבור את אחוז החסימה. הציבור לא יסלח לו".

ח"כ אורי מקלב אמר הערב בראיון ל'חדשות JDN' כי, "ההשתדלות שלנו הייתה מקסימלית, אנחנו בכל דרך שהיא ניסינו בדברים גלויים ופחות גלויים כדי לתת את האפשרות להקים ממשלה, אבל לא צלחה בידינו". לדבריו, "לא הייתה שום התפשרות בחוק הגיוס, זה הכל היה שאלה של הצגת הדברים, אנחנו הרי לא אישרנו שום דבר".

ח"כ ישראל אייכלר אמר בתום ההצבעה בראיון ל'חדשות JDN' כי, "בן אדם כמו איווט ליברמן, אדם יחיד, אין שום מדינה בעולם דבר כזה, מחליט להפיל ממשלה, במשך חודש וחצי מתעתע בנו ובכולם ומנסה להגיד שיש בעיה עם הגיוס, אין לו שום בעיה עם הגיוס, כל פשרה שראש הממשלה רצה, הוא אמר לא, על כל דבר הוא העלה עוד דרישה ועוד דרישה".

עוד הוסיף אייכלר כי, "בשבועות האחרונים ידעו כולם, גם מועצת גדולי התורה, אנחנו עמדנו מילה במילה על הנוסח של מועצת גדולי התורה, מסרנו את זה לראש הממשלה, הליכוד קיבל את זה, הבית היהודי קיבל את זה, כולם קיבלו את זה. הוא (ליברמן, ש.ב.צ.) לא קיבל את זה לא בגלל גיוס, הוא לא קיבל את בגלל שהוא רצה להפיל את נתניהו".

צפו בח"כ ישראל אייכלר בראיון ל'חדשות JDN':

צפו בח"כ אורי מקלב בראיון ל'חדשות JDN'