במסיבת עיתונאים שמכנס ליברמן בשעה זו הוא תוקף "מסע של דיסקרדיטיזציה שנמשך בקצב מסחרר. אני מצטער על התוכן והסגנון. מתנהל פה דיון לא ראוי כאשר ראש הממשלה, האיש מקיסריה מאשים את האיש מנוקדים שהוא שמאלני"

היום שאחרי הכישלון בהרכבת הממשלה: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מגיב למתקפות הליכוד המאשימות אותו באחריות לדרמה הפוליטית שהביאה אמש לפיזור הכנסת ה-21.

במסיבת עיתונאים שמכנס ליברמן בשעה זו הוא תוקף בחריפות את נתניהו "מסע של דיסקרדיטיזציה שנמשך בקצב מסחרר. אני מצטער על התוכן והסגנון. מתנהל פה דיון לא ראוי כאשר ראש הממשלה, האיש מקיסריה מאשים את האיש מנוקדים שהוא שמאלני, אז אני רוצה להזכיר לראש הממשלה שזה היה דווקא הוא שהצביע בעד ההתנתקות בכנסת".

"נתניהו הוביל את ההתנצלות בפני ארדואן, הוא ביטל את עונש מוות למחבלים, הוא מונע את פינוי חאן אל אחמד שאושר על ידי בגץ והוא עוצר. וזה גם ראש הממשלה שהחליט אחרי 700 רקטות לדרום הארץ, להעביר עשרות מליוני דולרים לחמאס מעזה. לדבר על שמאל ימין יש פה הגזמה פראית".

ליברמן במענה לשאלת כתב 'JDN'

עוד הוסיף ליברמן "תומכי ראש הממשלה משתלחים מאז הבוקר ואין לזה שום קשר לימין, מדובר בפולחן אישיות ולא בתפיסה פוליטית – קורא לליכוד לגייס פסיכיאטר טוב".

כזכור, הבוקר הצטרפו לדברי נתניהו גם השר יריב לוין, הממונה על המו"מ הקואליציוני מטעם הליכוד, וח"כ מיקי זוהר. לוין אמר בראיון ל'ווינט': "ליברמן החליט שהוא לא מעוניין להיכנס לממשלה ולכן הוא הציב תנאי שהיה ברור שהוא תנאי בלתי אפשרי".

"זה כמו שהוא היה אומר 'אני מוכן להיכנס לממשלה, יש לי רק דרישה אחת: שחברי הכנסת של יהדות התורה יבואו לאכול איתי צהריים במסעדה לא כשרה'".