גבאי אמש במליאת הכנסת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרטים חדשים על המו"מ עם גבאי: ההצעות, הדיונים והפגישה עם חיות

מפרטים חדשים שמתפרסמים הערב עולה כי המו"מ בין בנימין נתניהו לאבי גבאי היה רציני ומפורט, ונפרס על פני שתי יממות. נתניהו הציע לגבאי את האוצר, ולאחר מכן תיק הביטחון. גם פגישת סולחה עם כחלון נערכה. "הפגישה עם חיות הייתה מסר לגבאי"

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניהל משא ומתן אינטנסיבי, באמצעות שליחים, עם יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, בתהליך שנמשך כמה ימים – ולא רק כמה שעות, לגבאי הוצע תפקיד שר האוצר ולטל רוסו את תפקיד שר הביטחון. כאשר התגלה בשעת ערב מאוחרת אתמול שכחלון לא יסכים לוותר על משרד האוצר, הוצע לגבאי לקבל את תפקיד שר הביטחון וטל רוסו שונמך לתפקיד סגן שר הביטחון, כך מדווחת הערב טל שניידר ב'גלובס'.

העיתונאי בן כספית חשף ב'מעריב' פרטים נוספים מהמשא ומתן בין נתניהו לגבאי שהיה רציני, מפורט, ממושך ודרמטי. החלק המכריע נפרס על פני שתי יממות, נון-סטופ. "נתניהו גייס את החרדים וסחט מהם הבטחה שיסכימו לוותר על הרפורמות במערכת המשפט, כלומר בלי התגברות וחסינות, לדרישת גבאי", כותב כספית.

יו"ר מפלגת העבודה התעקש לקבל את אישורם של כל השותפים הקואליציוניים לוויתור של נתניהו על הפגיעה במערכת המשפט, וקיבל. "נתניהו העיר את גפני ודרעי אתמול עם שחר. ליצמן היה כבר ער. התקיימה שיחת ועידה והחרדים הסכימו. בנוסף, השקיע ראש הממשלה מאמץ לארגן סולחה בין אבי גבאי למשה כחלון לכבוד חתונת הדמים החדשה. הם היו אמורים להתחלף בתיק האוצר בנובמבר. גבאי זרם, כחלון סירב, אבל הסכים לפגישה עניינית", מוסיף כספית.

עוד מדווח ב'מעריב' כי, בהתחלה דובר על הצטרפות של מפלגת העבודה כולה למהלך, כשהגיעו הסירובים מכיוון יחימוביץ ושמולי, התמקד המאמץ בהבאת שלושה ח"כים מהעבודה והסתיים במאמץ נואש אחרון להביא רק את אבי גבאי וטל רוסו. ההדלפה לעמית סגל טירפדה את המהלך, כשגבאי נוכח בעוצמת ההתנגדות הציבורית והפוליטית.

ב'חדשות 12' דווח הערב כי, הפגישה שקיים ראש הממשלה שלשום (שלישי) עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות והמשנה לנשיאה השופט חנן מלצר, הייתה למעשה איתות ליו"ר מפלגת העבודה, שקיבל באותן שעות הצעה להצטרפות לממשלה, כך טוענים גורמים במפלגת העבודה.

לדברי הגורמים, פגישת נתניהו וחיות הייתה "ניסיון להוכיח לגבאי שהליכוד רציני בהצעתו". נתניהו מכחיש את טענות הבכירים. ההזמנה של חיות ומלצר לפגישה התקבלה באותו יום אחר הצהריים. להבנתם, היא נקבעה בעקבות הדברים הנוקבים של הנשיאה יום קודם בכנס לשכת עורכי הדין. השופטים לא ידעו על המו"מ המתנהל ולא ראו אפשרות לסרב – מתוך הנחה שנתניהו מעוניין לפתוח בדיאלוג.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell