בבית החולים נלחמים על חייו של האברך שנפצע אנוש בפיגוע הדקירה בירושלים. אביו של הפצוע הבינוני סיפר: "כשהגיעו שוטרים אמרו לו לזוז. הם לא הבינו שהוא פצוע והוא דאג לעצמו והלך להזעיק עזרה. זה דבר שצריך לתת עליו את הדעת"

בבית החולים שערי צדק נלחמים הבוקר על חייו של אברך כבן 50 שנפצע באורח אנוש בפיגוע הדקירה הכפול הבוקר בירושלים. "ליחידת הטראומה פונה גבר בשנות ה-50 עם דקירות באזור הצוואר והראש. הוא מונשם ומורדם והוכנס לחדר ניתוח", נמסר מבית החולים.

הפצוע השני, בחור ישיבה בן 16 וחצי, שנפצע ברובע הנוצרי וטופל בסמוך לבית הכנסת החורבה שבעיר העתיקה, פונה במצב בינוני לבית החולים הדסה עין כרם. "קיבלנו פצוע בן 16.5 במצב בינוני ויציב, בהכרה מלאה עם דקירה אחת בגב. לאחר פעולות ראשוניות ביחידה הטארומה וביצוע בדיקות הדמייה, זיהינו שיש לו פגיעה ריאתית כתוצאה מהדקירה בגב והוא מטופל בהתאם. כעת מועבר להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ", סיפר ד״ר מיכאל סאמר מבית החולים הדסה עין כרם.

"הוא למד כל הלילה בירושלים ובבוקר הגיע לבית הכנסת החורבה – ואז היה בדרך חזרה לישיבה שלו", סיפר אביו של הנער שנפצע בפיגוע ל'ווינט'. "איך שהוא יצא משם פתאום התנפל עליו מישהו שיצא מאחת החצרות. בהתחלה הוא לא חשב שזו סכין, אלא מכה חזקה בגב. אחיו היה איתו והם מיד רצו לבית הכנסת החורבה ושם הזמינו עזרה".

האב הוסיף גם ביקורת על התנהלות המשטרה בזירת האירוע, "האבסורד הוא שהמשטרה ראתה את זה במצלמות, מיד הגיעו שוטרים ואמרו לו 'זוז מכאן'. הם לא הבינו שהוא פצוע. הוא דאג לעצמו, הלך לבית הכנסת כדי להזעיק עזרה. זה דבר שצריך לתת עליו את הדעת. חשוב מאוד לנטרל את המחבל, אבל עוד יותר חשוב לקרוא לעזרה לפצוע".

 

"האזרח שנפצע קשה שכב כשהוא מעורפל" • תיעוד מזירת הפיגוע בי-ם

 

בנוגע למצב הבן ציין האב כי "ברוך השם, הוא עבר טיפול. יש לו פציעה ברקמת הריאה וברוך השם לא נשקפת סכנה לחייו. הוא בחור רציני, ממש מתמיד. הוא מיוזמתו לומד כל הלילה".

חיים שמואלי, מפקד מרחב דוד של המשטרה, סיפר לאחר הפיגוע כי, "סמוך לשעה 6 ועשרים מחבל נכנס דרך שער שכם מרחוב הגיא במזלג הפנימי של שער שכם, הצליח לדקור יהודי בכל חלקי גופו והחל במנוסה לכיוון רחוב דוד. תוך כדי התנהל מרדף אחרי החשוד. ממש לפני שפגשו בו שוטרים הצליח לדקור יהודי נוסף קטין מאזור בנימין. הבחור נוטרל".

שמואלי הוסיף מידע על המחבל ואמר כי, "ממה שאנחנו מבינים הוא תושב שטחים שנכנס בכניסה ליום שישי האחרון של הרמדאן. בהערכת מצב ראשונית, בראשות מפקד המחוז, תוגברו המערכים של עוטף ירושלים והעיר העתיקה. אנו בהיערכות שיא ללילת אל קאדר, סגרנו את הזירה וכשיתאפשר נוכל להחזיר את הצירים לשגרת המשטרה".

כזכור, הבוקר אירע פיגוע דקירה כפול בעיר העתיקה בירושלים, מחבל ערבי בן 19 דקר גבר כבן 50 סמוך לשער שכם בעיר, משם נמלט לכיוון רחוב דוד ברובע היהודי תוך ששוטרים מנהלים אחריו מרדף ודקר צעיר כבן 16 סמוך לבית כנסת החורבה. השוטרים ביצעו ירי לעבר המחבל, הוא נוטרל, ולאחר מכן מת מפצעיו.