במהלך השבת חל שיפור במצבו של גבריאל לביא בן ה-50 שנפצע באורח קשה בפיגוע הדקירה שאירע בעיר העתיקה. רעייתו: "היה לנו נס גדול. מודה לכל עם ישראל על התפילות ועל התמיכה. נמשיך ללכת דרך שער שכם". התפללו: גבריאל בן אינס

מבית החולים שערי צדק שבירושלים נמסר כי חל שיפור במצבו של גבריאל לביא בן ה-50 שנפצע באורח קשה בפיגוע הדקירה שאירע אתמול (שישי) בעיר העתיקה. עוד נמסר מבית החולים כי הפצוע עדיין מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם. בפיגוע ליד שער שכם נפצע בינוני ישראל מאיר נחומברג, בן 16.

רעייתו של גבריאל, אברך חרדי ואב לשלושה, אמרה כי היא "מודה לכל עם ישראל על התפילות ועל התמיכה. אנחנו נמשיך ללכת דרך שער שכם. לא ניתן להם להגביל אותנו". עוד הוסיפה כי, "היה לנו נס גדול, כי המחבל דקר אותו הרבה פעמים בחלק הגוף העליון, בפנים ובראש וגם בעמוד השדרה".

"גבריאל איבד הרבה דם וקיבל 6 מנות דם, הוא עבר ניתוח בטן. המצב שלו קשה, אבל הרופאים אופטימיים", סיפרה בשיחה עם 'ישראל היום' והוסיפה כי, "שנינו בעלי תשובה. הוא למד בישיבת ׳שובו בנים׳ ברובע המוסלמי. הוא צדיק, צנוע ואיש חסד. בעלי חזר מכולל חצות ואני מאמינה שבזכות לימוד התורה שלו נזכה לערוך לו מסיבת הודיה". לביא גם פנתה בבקשה לציבור הרחב "להתפלל לרפואת גבריאל בן אינס".

 

תיעוד ממצלמות האבטחה: האחים צועדים בשוק והמחבל מתנפל • צפו

 

כזכור, הפיגוע התרחש בסביבות השעה 06:00 כשהמחבל יוסף וג'יה סדויל, בן 18, תושב השטחים, נכנס לשער שכם ודקר את לביא, תושב ירושלים בן 50, ששהה בסמוך ופצע אותו באורח אנוש. שוטרים שהיו במקום הבחינו במחבל והחלו במרדף אחרי המחבל שנמלט לכיוון צומת הרחובות בית הבת ודוד, שם דקר את הנער ישראל מאיר נחומברג, שנפצע בינוני.

ישראל מאיר נחומברג, הנער בן ה-16 וחצי שנפצע באורח בינוני בפיגוע הדקירה בירושלים, שחזר ביום שישי: "בהתחלה חשבתי שקיבלתי בוקס. רצתי מהר ושאלתי מישהו, האם אני באמת פצוע? הוא ענה 'כן, אתה מלא דם", סיפר. "אני זוכר שהגיע מישהו מאחוריי חשבתי שהוא נותן לי בוקס, ופתאום אני רואה סכין ארוכה מלאה בדם. רצתי לכיוון בית כנסת החורבה, הזעקתי עזרה. בזכות חסדי שמיים יצאתי כמעט ללא פגע".

עוד הוסיף נחומברג כי, "הרופאים טיפלו בי מהר והתחשבו בי. זה שאני חי זה נס אלוקי, הוא דקר אותי מרחק קטן מעמוד השדרה. קצת כואב לי, אני לא יכול לנשום נשימות עמוקות. אחי היה לידי ולמזלנו לא קרה לו כלום. הגעתי לירושלים ללמוד בליל שישי ומשם באופן קבוע אני מתפלל שחרית בכותל, אני אמשיך להתפלל ולהגיע למקום גם עכשיו".