ארכיון

בתגובה לירי לחרמון: צה"ל תקף מטרות של צבא סוריה – 3 חיילים הרוגים

צה"ל אישר כי תקף הלילה מספר יעדים צבאיים בסוריה בתגובה לירי שתי רקטות משטח סוריה לעבר החרמון בצפון רמת הגולן אתמול בערב. אחת מהרקטות אותרה בשטח ישראל. גורם צבאי בסוריה: "שלושה חיילים נהרגו ושבעה נפצעו"

כלי תקשורת בסוריה מדווחים כי חיל האוויר הישראלי תקף לפנות בוקר (ראשון) מטרות בסוריה, ככל הנראה בתגובה לירי 2 הרקטות לעבר החרמון. על פי הדיווחים, מערכות נ"מ סוריות הופעלו בניסיון ליירט את הירי הישראלי. גורם צבאי בסוריה מסר כי "שלושה חיילים נהרגו ושבעה נפצעו בתקיפה ישראלית מזרחית למחוז קוניטרה".

מרכז המעקב הסורי למעקב אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי היושב בבריטניה, מסר כי "ישראל תקפה ריכוז כוחות השייך לחיזבאללה ולאיראן בפרברי דמשק". לפי הדיווח, מדובר ב"תגובה ברורה של ישראל לירי הרקטות" ששוגרו מוקדם יותר לעבר החרמון. בסוכנות הידיעות הערבית, סאנא, דיווח על הפעלת מערכות טילי הנ"מ הסוריות דרומית לדמשק הבירה בעקבות זיהוי של "מטרות אויב", על פי הדיווח שציטט גורם צבאי סורי, טילי הנ"מ הצליחו הפיל את המטרות.

בצה"ל אישרו את התקיפה ומסרו כי, מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו מספר יעדים צבאיים השייכים לצבא סוריה ובהן שתי סוללות ארטילריה, מספר עמדות תצפית ומודיעין בחזית רמת הגולן וכן סוללת הגנה אווירית מסוג SA-2. עוד עודכן כי, במהלך התקיפה הופעלה מערכת הגנה אווירית של צה"ל בעקבות ירי נגד מטוסים סורי. לא זוהו נפילות בשטח ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי, "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה נגד ישראל משטח סוריה ויפעל באופן תקיף כנגד כל פעולה משטחה. צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל ניסיון לפגוע באזרחי ישראל ובשטחה ומחויב להגן על ביטחונם של אזרחי ישראל". בנוסף עדכן צה"ל כי אחת הרקטות ששוגרו אמש אותרה בשטח ישראל.

 

עוד בנושא
צה"ל תקף עמדת תצפית של צבא סוריה בצפון קוניטרה, עמדת מודיעין של צבא סוריה בתל שעאר, סוללת ארטילריה של צבא סוריה מזרחית לביתימיא וסוללת ארטילריה של צבא סוריה מערבית לח'אן א-שיח • בפנים: תיעוד מהתקיפות במצלמות סוריות וצה"ליות

 

כזכור, אמש (מוצאי שבת) זוהו שני שיגורים משטח סוריה לעבר החרמון, אחת מהרקטות אותרה בשטח ישראל, לא דווח על נזק שנגרם. אמש לא היה לחימה באזור רמת הגולן בצד הסורי, מה שמחזק את ההערכה בצה"ל כי מדובר בירי מכוון. לתושבים באזור לא נמסרו הנחיות מיוחדות.

המועצה האזורית גולן מסרה לאחר שיגור הרקטות לעבר החרמון כי "בשעה 20:46 התקבל דיווח מדובר צה"ל על שני שיגורים מכיוון סוריה לחרמון". עוד מסרה המועצה: "אנו נמצאים בקשר רצוף עם הצבא וכל גורמי הביטחון. אין הנחיות מיוחדות לאזרחים". מאתר החרמון נמסר כי הנושא בטיפול צה"ל. יחד עם זאת, לא ידוע על לחימה המתרחשת באזור הגבול, ולכן לפי ההערכות מדובר היה בירי מכוון מסוריה לעבר הגולן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *