עיתון הניו יורק טיימס ואתר החדשות אל-חליג' און ליין מדווחים כי נשיא ארצות־הברית צפוי לדחות את פרסום עסקת המאה בכדי לסייע לראש הממשלה נתניהו לנצח בבחירות. סיבה נוספת לדחייה: הסירוב הפלסטיני. הועידה הכלכלית בבחריין תתקיים כמתוכנן

נשיא ארצות־הברית, דונלד טראמפ, צפוי להעביר את מלוא כובד משקלו בכדי לסייע לראש הממשלה בנימין נתניהו לנצח בבחירות החוזרות באלול, כך לפי פרסום של ה'ניו יורק טיימס'. לטענת פרשנים ודיפלומטים, לשם כך יצטרך הנשיא האמריקאי להפוך את תוכנית השלום לעוד יותר פרו־ישראלית וכן לדחות את פרסומה.

במקביל, אתר החדשות אל-חליג' און ליין, מדווח הבוקר כי הזעזוע הפוליטי בישראל וכישלונו של של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלה, יביא לדחייה נוספת בתוכנית השלום של הבית הלבן, המכונה עסקת המאה. על פי הדיווח, בכירים פלסטינים שנפגשו עם גורמים אירופים ובינלאומיים בעלי קשרים לבית הלבן יצאו מפגישות אלה בתחושה כי התוכנית לא תפורסם לפחות עד השנה הבאה.

העיתון הרואה אור במפרץ הפרסי מדווח כי לפי בכירים ברשות הפסלטינית, מועד פרסום התכנית ידחה לשנת 2020. סיבה נוספת לדחייה היא סירובה של הרשות הפלסטינית לעיין בהצעה עוד טרם פרסומה וכן בשל עמדתן של חלק מהמדינות הערביות המסרבות לקחת חלק בעסקה, ובראשן ירדן.

למרות שינוי מועד הצגת העסקה, הסדנה הכלכלית בבחריין, שאמורה להוות צעד ראשון לקראת יישום הפן הכלכלי של תוכנית השלום תתקיים ללא שינוי בין התאריכים 26-25 ליוני. על פי העיתון, הפרטים נמסרו לבכירי הרשות הפלסטינית בימים האחרונים במהלך בפגישה שערכו בנושא עסקת השלום של הנשיא טראמפ עם בכירי ממשל אירופים המקורבים להנהגה האמריקנית.