גבאי: "בקרוב ייערכו בחירות לראשות המפלגה, לא יערכו בחירות לרשימה"

יו"ר מפלגת העבודה הודיע כי בקרוב ייערכו בחירות לראשות מפלגת העבודה, אך לא לא יערכו בחירות נוספות לרשימה לכנסת. גבאי במתקפה על יחימוביץ: "אף אחד לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה. כל הפוליגרפים צפצפו"

יו"ר מפלגת העבודה ח"כ אבי גבאי הודיע כי בקרוב ייערכו בחירות לראשות מפלגת העבודה, אך לא לא יערכו בחירות נוספות לרשימה לכנסת: "לקראת הבחירות שיערכו בספטמבר, בכוונתי להביא להנהלת המפלגה ביום שלישי הקרוב הצעה לקיום בחירות לראשות המפלגה במועד המוקדם ביותר האפשרי וללא עריכת בחירות נוספות לרשימה לכנסת", כך גבאי.

הדברים מגיעים על רקע סערה במפלגה, לאחר שנחשפה ההצעה שקיבל אבי גבאי מנתניהו ופרטי הפגישה הלילית שכמעט צירפה את מפלגת העבודה לממשלה. ח"כ שלי יחימוביץ' אמרה הבוקר כי מבחינתה הענות להצעה להיכנס לממשלה ברשות בנימין נתניהו היא בגדר בגידה ומעשה נוראי שלא יעלה על הדעת.

גבאי בתגובה תקף בחזרה את חברי מפלגתו, "אף אחד מחברי המפלגה שאיתם שוחחתי לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה", הצהיר גבאי בריאיון לרזי ברקאי בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. עוד התייחס לציוץ של ח"כ יחימוביץ' נגד הצטרפות לממשלה: "כשהציוץ הזה נכתב כל הפוליגרפים בישראל צפצפו, אפילו אלה שלא מחוברים לחשמל".

יחמיביץ הגיבה לגבי וכתבה בטוויטר: "אבי די. מפצירה בך לשמור על כבודך ועל כבוד המפלגה המרוסקת, ולהפסיק, כאקורד סיום, לגדף ולנסות להכתים את שמנו כדי לחלוק באשמת אקורד הסיום האסוני. קבלת ממני ומרוב חברי תמיכה וגיבוי מתמשכים וחסרי תקדים גם בעת שגיאות נוראות. נהג בנו, במפלגה, ולמען השם בעצמך – כבוד ואיפוק דומים".

ועידת מפלגת העבודה צפויה להתכנס בימים הקרובים, וההערכה היא כי גבאי אינו צפוי להתמודד שוב על התפקיד. בין השמות שהוזכרו כמועמדים: הח"כים שמולי, שפיר ופרץ, יו"ר קק"ל דני עטר, ח"כ לשעבר איתן כבל ועוד. בכירים בעבודה איימו הבוקר כי אם גבאי יתחמק או לא ייאפשר לבצע בחירות חדשות – מפלגת העבודה תתפצל.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *