מעבר הגבול לסוריה. צילום: Basel Awidat/Flash90

תומכת דאע"ש: השב"כ עצר מחבלת שהצטרפה לג'בהת אל נוצרה בסוריה

הותר לפרסום כי השב"כ בשיתוף המשטרה עצרו ישראלית בחשד שיצאה שלא כדין לסוריה והצטרפה לארגון הטרור האיסלאמי הקיצוני ג'בהת אל נוצרה. שנאוי נעצרה לחקירה עם חזרתה לישראל, לאחר ששהתה כשנה בסוריה וחברה לארגון הטרור

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף משטרת ישראל, עצרו בתחילת חודש מאי את רנוה רסמי מחמד שנאוי, ילידת 1997, תושבת מכר, בחשד שיצאה שלא כדין לסוריה והצטרפה לארגון הטרור האיסלאמי הקיצוני ג'בהת אל נוצרה. שנאוי נעצרה לחקירה עם חזרתה לישראל בתאריך 7 למאי 19, לאחר ששהתה כשנה בסוריה וחברה לארגון הטרור.

בחקירתה בשירות הביטחון הכללי עלה כי שנאוי יצרה קשר עם אזרח סורי, שהציע לה להגיע לסוריה ולהצטרף לשורות ארגון הטרור ג'בהת אל נוצרה. שנאוי הסכימה להצעה זו מתוך רצון למות "מות קדושים". עוד עלה בחקירה בשב"כ כי לצורך יציאתה לסוריה גנבה שנאוי כספים ממשפחתה, עמם רכשה כרטיס טיסה. שנאוי הגיעה לתורכיה במרץ 18 וחצתה את הגבול לשטח סוריה באמצעות תיעוד מזוייף.

שינאוי חברה לאנשי ארגון ג'בהת אל נוצרה בסוריה ושהתה במחיצתם עד למעצרה בכלא אידליב על ידי פעילי ארגון הטרור. לאחר שחרורה ביקשה שנאוי להמשיך ולפעול בשורות ארגון הטרור, אך היא עזבה את סוריה לתורכיה ומשם הוחזרה לישראל. "ממצאי חקירתה של שינאוי מלמדים על השקפה אידאולוגית קיצונית, לרבות תמיכה בארגון הטרור דעא"ש ושנאה עמוקה ליהודים", נמסר מהשב"כ.

ביום שישי ה31/5/19 הוגש כתב אישום חמור נגד שינאוי על ידי פרקליטות מחוז צפון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *