את הדברים אמר במהלך ביקורו בשוויץ, פומפאו הביע טון מפויס ביחס לטהראן. עם זאת, הוסיף כי "עליה להתנהג כמו מדינה נורמלית". בשבוע שעבר ביקש נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מיפן לפעול לקיים מפגש פסגה עם איראן

שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו אמר היום (ראשון) כי "וושינגטון מוכנה לפתוח במשא ומתן עם איראן ללא תנאים מוקדמים", את הדברים אמר פומפאו, במהלך ביקור בשוויץ. במענה לשאלה לגבי דבריו בסוף השבוע של נשיא איראן חסן רוחאני כי טהראן תהיה מוכנה לנהל שיחות עם וושינגטון אם זו תפגין כבוד כלפיה, אך הדגיש כי ארצו לא תעשה זאת תחת לחץ.

פומפאו הוסיף כי על איראן להתנהג "כמו מדינה נורמלית". והביע טון מפויס יותר ביחס לאיראן: "אנחנו מוכנים לפתוח בשיחות ללא תנאים מקדימים, אנחנו מוכנים לשבת". אולם מזכיר המדינה הדגיש, כי וושינגטון תמשיך לפעול "כדי לשנות את הפעילות הזדונית של איראן במזרח התיכון". פומפאו טען שדבריו אינם חדשים, לדבריו, "טראמפ אומר זמן רב כי הוא מוכן לקיים שיחות עם איראן, אך המנהיג העליון עלי חמינאי אמר ביום רביעי כי טהראן לא תפתח במשא ומתן עם וושינגטון. זאת על אף שרוחאני כבר אמר כי הוא יהיה מוכן לשיחות עם ממשל טראמפ בהנחה שהסנקציות יוסרו".

בשבוע שעבר ביקש נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, מראש ממשלת יפן, אבה שינזו, לפנות להנהגת איראן ולבקש מהם לקיים מפגש פסגה. את הדברים אמר טראמפ במהלך ביקורו במדינה. על פי הדיווח ברשת התקשורת האמריקנית "בלומברג", טראמפ אמר את הדברים, לאור היחסים הקרובים בין יפן ואיראן ולרגל נסיעתו של אבה לביקור רשמי בטהרן בשבוע הבא.

הנשיא אמר כי "אני מאמין שהאירנים מעוניינים לדבר. הם מוכנים לעשות עסקה. אם הם יסכימו לערוך שיחות, אז גם אנחנו נסכים. אנחנו לא מעוניינים להפיל את המשטר באיראן, רק מעוניינים שלא יהיה לו נשק גרעיני. אף אחד לא רוצה לראות דברים איומים קורים, במיוחד לא אני. אני יודע שלראש הממשלה אבה יש יחסים מצוינים עם איראן", אמר טראמפ במהלך פגישתו עם אבה.