סקר נוסף שמתפרסם לא מראה עכל סיכוי להקמת ממשלה ללא ליברמן, אך מראה על נתון מפתיע של התחזקות הימין החדש למרות שטרם ברור באיזה הרכב תרוץ • וגם: בכמה אחוזים עוקף נתניהו את גנץ בהתאמה לראשות ממשלה וכמה ישנו את הצבעתם?

סקר 'ישראל היום' שמתפרסם הבוקר מראה כי גוש הימין ללא ליברמן מגיע ל-59 מנדטים בלבד, הימין החדש שלא עבר את אחוז החסימה מפתיע עם חמישה מנדטים למרות שטרם ברור בכלל באיזה הרכב תרוץ, וגם ליברמן ממשיך את מגמת ההתחזקות מהסקרים הקודמים.

על פי הסקר, הליכוד זוכה מתחזק במנדט ועולה ל-36, כחול לבן נחלשת ל-34, ישראל ביתנו מתחזקת בשלושה מנדטים ל-8, ש"ס יורדת במנדט ל-7, גם יהדות התורה נחלשת ל-7, תע"ל+חד"ש 6, הימין החדש מפתיע עם 5, בל"ד+רע"ם 5, מפלגת העבודה צונחת ל-4, איחוד מפלגות הימין 4 ומרצ 4. זהות של משה פייגלין לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת כ-2 מנדטים.

הסקר בחן גם מי לדעת הציבור אשם בפיזור הכנסת וההליכה לבחירות נוספות. 47% הטילו את האשמה על ליברמן, 43% על נתניהו. בקרב מצביעי מפלגות הימין, למעט ישראל ביתנו, ליברמן מוצג כאשם בצורה נחרצת בהרבה (בליכוד 72% מאשימים את ליברמן, באיחוד מפלגות הימין – 81% ובש"ס – 96%). לעומת זאת מצביעי שמאל וישראל ביתנו, מטילים את האשמה בעיקר על נתניהו (82% ממצביעי העבודה, 69% ממצביעי כחול לבן, ו־70% ממצביעי ישראל ביתנו, סבורים שנתניהו אשם).

סקר "ישראל היום" ומכון "מאגר מוחות" בהנהלת פרופ' יצחק כץ בדק גם את שאלת ההתאמה לראשות הממשלה מוביל נתניהו עם 39%, בני גנץ עם 27%, אביגדור ליברמן 5%, גבי אשכנזי 3% יאיר לפיד 3%, נפתלי בנט 3%, אבי גבאי 2%. עוד 18% ענו תשובות אחרות. נתון נוסף מעניין בסקר הוא כי 11% מכלל הנשאלים אמרו כי יצביעו למפלגה אחרת מזו שהצביעו לה בסיבוב הראשון בחודש אפריל.