מתניהו אנגלמן, שניצח בבחירות לתפקיד מבקר המדינה קיבל את ההועדה הרשמית מיו"ר הכנסת וברי וועדת הקלפי: "אני מודה לחברי הכנסת על התמיכה במועמדותי". אלקין ל'חדשות JDN': "היו הרבה יותר מ-2 עריקים מהאופוזיציה, גם לנו היו עריקים"


צפו: הצהרת המבקר המיועד. צילום: 'חדשות JDN'.

זמן קצר לאחר תוצאות הבחירות בכנסת להצבעה על מבקר המדינה, בהם מתניהו מרדכי אנגלמן זכה ב-67 קולות חברי כנסת, נכנס המבקר המיועד ללשכתו של יו"ר הכנסת בכדי לקבל את התוצאות הרשמיות מחברי וועדת הקלפי, חברי הכנסת אורי מקלב, צבי האזור וקרן ברק ומזכרית הכנסת. יו"ר הכנסת אדכן כי, הצהרת האמונים של מבקר המדינה תתקיים בסמוך לכניסתו לתפקיד ב4.7

לאחר מכן מסר אנגלמן הצהרה לתקשורת ואמר כי, "זהו כבוד גדול עבורי ועבור משפחתי. מוסד מבקר המדינה ההוא מאבני היסוד בישראל ואני נכנס לתפקיד בענווה ותחושת שליחות לאומית, כשאני רואה לנגד עייני את טובת המדינה ואזרחיה. אני מודה לראש הממשלה על האמון והתמיכה לאורך כל הדרך, אני מודה לחברי הכנסת על התמיכה במועמדותי".

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין בירך את אנגלמן ואמר כי, "בשם כנסת ישראל אני מבקש לברך אותך, מבקר המדינה הנכנס, שחרף התהפוכות הפוליטיות נבחרת ברוב איתן. ללשכת היו״ר אתה תגיע פעמים רבות בשנים הקרובות להגיש דוחות בנושאים שונים, ותעבוד עם הועדה לביקורת המדינה בכנסת".

"כמבקר המדינה אתה תשמש כסוג של רופא של החברה הישראלית. אתה תגע בנקודות הכי כואבות בחברה ואני מאחל לך שהנגיעות האלה, כשל רופא, יהיו מועילות ומרפאות שיוכלו לעזור לכולנו להפטר מן המחלות והכאבים בחברה. אני סמוך ובטוח שעם הרקורד המרשים שלך, אתה תצליח לעשות את התפקיד במצוינות. הצלחתך הצלחת מדינת ישראל כולה", דברי אדלשטיין.

צפו: ברכת יו"ר הכנסת למבקר המיועד. צילום: חדשות JDN

בשעה זו נכנס אנגלמן יחד עם השר זאב אלקין שהוביל את התמיכה במינויו ללשכת ראש הממשלה. בשיחה שקיים לאחר הניצחון עם 'חדשות JDN' אמר אלקין כי להערכתו היו יותר משניים מחבריי האופוזיציה שתמכו במועמדתו של אנגלמן, ומנגד היו חברי בקואליציה, גם בליכוד שהציבו למועמד האופוזיציה.