מזכיר המדינה האמריקני העריך כי ייתכן שתכנית השלום במזרח התיכון של טראמפ תידחה על ידי הצדדים: "אני מבין למה אנשים חושבים שזו תהיה עסקה שרק הישראלים יאהבו". עוד חשף כי לממשל האמריקני יש תוכנית מגירה למקרה שישראל תספח את יו"ש

שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו העריך כי ייתכן שתכנית השלום במזרח התיכון של טראמפ תידחה על ידי הצדדים – כך דווח הלילה (שני) בוושינגטון פוסט. בעיתון נאמר כי ההערכה המפוכחת של פומפאו לגבי סיכויי ההצלחה של "עסקת המאה" ניתנה בפגישה עם מנהיגים יהודים ביום שלישי האחרון, עוד בטרם התקבלה ההחלטה לפזר את הכנסת, שככל הנראה תדחה בכמה חודשים לפחות את פרסום החלק הפוליטי של התכנית.

פומפאו הביע ספק בנוגע ליכולתה של התוכנית להצליח. "אנשים עשויים לטעון שהתוכנית בלתי ניתנת ליישום ולא תתפוס תאוצה", אמר. "ייתכן שהתוכנית תידחה, יכול להיות שאנשים יאמרו שהתוכנית לא טובה עבורם". עוד הוסיף כי, "לוקח לנו יותר זמן לפרסם את התוכנית משחשבתי, אם לומר בעדינות. אין הבטחות שאנחנו נהיה אלה שנביא לפריצת דרך בקונפליט הישראלי-פלסטיני".

בתשובה לשאלה של משתתף בפגישה לגבי האם היו מאמצים כלשהם מהצד האמריקני להביא לכך שהפלסטינים יסכימו לעסקה, אמר פומפאו: "כולם ימצאו משהו שהם שונאים בהצעה, אך כולם כולל הפלסטינים יוכלו למצוא משהו לבנות עליו". אך הודה כי, "אני מבין למה אנשים חושבים שזו תהיה עסקה שרק הישראלים יאהבו. אני מקווה שכולם ייתנו לתוכנית מקום וייתנו לה זמן לשקוע".

שר החוץ האמריקני אמר בין היתר כי לממשל האמריקני יש תוכנית מגירה למקרה שישראל תספח חלקים מהגדה המערבית: "הממשל אז ישקול מה תהיה הדרך להשיג תוצאה שתשרת בצורה הטובה ביותר את האינטרסים של ארה"ב ושל ישראל", אמר.