צילום: Hadas Parush/Flash90

במפלגה חדשה או ב'עבודה'? מסתמן שאהוד ברק יחזור לפוליטיקה

גוברת ההערכה במערכת הפוליטית כי אהוד ברק יחזור לפוליטיקה • בימים האחרונים קיבלו ח"כים במפלגת העבודה הפצרות למנותו ליו"ר זמני • ברק גם בוחן הקמת מפלגה חדשה שתחבור המפלגות הקיימות בשמאל • אבי גבאי נמצא בסוד העניינים
 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

האם אהוד ברק בדרך חזרה לפוליטיקה? מי שכיהן כראש ממשלה, שר ביטחון, רמטכ"ל, ויו"ר מפלגת העובדה, צפוי או לפחות מעוניין, לחזור לפוליטיקה במערכת הבחירות הקרובה. המסגרת הפוליטית טרם ברורה ועל פי חלק מהדיווחים ינסה לעשות זאת דרך ראשות מפלגת העבודה, דיווחים אחרים טוענים כי יקים מפלגה חדשה ודרכה ינסה לחבור למפלגות קיימות

ב'חדשות 12' דווח הערב כי, חברי כנסת במפלגת העבודה קיבלו בימים האחרונים שיחות המפצירות בהן למנות את ראש הממשלה לשעבר ליושב ראש זמני של המפלגה, למשך שנה בלבד. "אעביר אתכם את הבחירות, ואז תמנו יושב ראש קובע", היה המסר המרכזי. אולם היות וישנם מספר חברי מפלגה המעוניינים להתמודד על התפקיד, מתחזקת אצל ברק האפשרות להתמודד בבחירות הקרובות ברשימה עצמאית – באמצעות מפלגתו הקיימת, "עצמאות". מה שיכריע אם ייכנס או לא ייכנס למירוץ יהיו תוצאות הסקרים שהזמין בנושא.

על פי דיווח של דני זקן ב'גלובס', ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק בודק כמה מסלולים מקבילים לחזרה לפוליטיקה. ברק שוקל כעת הקמה של מפלגה חדשה 'המחנה הדמוקרטי' ואליה עשויה להצטרף ציפי ליבני. לפי גורם המכיר את היוזמה, הכוונה היא להקים גוף פוליטי שיזום חבירה עם המפלגות הקיימות בשמאל כדי ליצור גוש חזק שיהווה משקל נגד לגוש הימין, ויסייע לכחול לבן המפלגה החזקה ביותר באופוזיציה, להקים ממשלה במקום נתניהו והליכוד.

זקן מדווח כי, ברק בדק את האפשרות להצטרף גם לכחול לבן, ביחד עם המסגרת החדשה שיקים אך ככל הידוע משקעי העבר עם אחד מראשי המפלגה, גבי אשכנזי, מונעים אפשרות כזו. כחול לבן ככלל מעדיפה להישאר בצורתה הנוכחית ולא לחבור למפלגות משמאלה כדי לא לפגוע בסיכויים להביא מצביעים מהימין.

מטי טוכפלד דיווח הערב ב'ישראל היום' כי, יו"ר המפלגה אבי גבאי נמצא בסוד העניינים, ובמידה שברק יקבל החלטה סופית יתמוך במועמדותו ואף עשוי להיות מספר שתיים ברשימה, במידה שיחליט להישאר במערכת הפוליטית. הערכה היא שעל מנת לפתוח את הדלת למועמדותו של ברק, יוביל גבאי בחירות לראשות המפלגה בקרב חברי הוועידה בלבד, ולא בקרב כלל המתפקדים כמקובל.

על פי טוכפלד, עבודת השטח שביצע ברק מרגע שנודע על פיזור הכנסת וההליכה לבחירות חדשות הייתה עמוקה ומקיפה, וביממה האחרונה התגברה משמעותית לקראת החלטה סופית אפשרית, ככל הנראה כבר בימים הקרובים. אנשיו של שר הביטחון לשעבר שוחחו עם שורה ארוכה של פעילים מרכזיים, ראשי סניפים ודמויות מובילות במגזרים השונים, בקיבוצים ובמושבים וכן גורמים בהסתדרות.

מוקדם יותר היום מסרה מפלגת העבודה כי היו"ר אבי גבאי שוחח הבוקר עם האלוף במיל' יאיר גולן ועדכן אותו על לוחות הזמנים של הבחירות לראשות מפלגת העבודה. גבאי עדכן את גולן על כך שלמרות שאינו חבר מפלגה, הנהלת המפלגה יכולה לאפשר לו להתמודד על ראשות המפלגה במידה וירצה לעשות כן.

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן