מדו"ח מודיעין של ISI עולה שיעד התקיפה היה אתר צבאי בעל חשיבות גבוהה וסביר להניח שהוא חלק ממערכת נשק מתקדמת הקשורה בכלי טייס לא מאוישים. המקום שהותקף בשדה התעופה, מהווה משטח נחיתה למטוסים הנוחתים מאיראן

חברת הלוויינים והמודיעין (ISI Intelligence Report), פרסמה הערב (חמישי) תמונות לוויין של בסיס חיל האוויר הסורי T-4, שהותקף בליל ראשון בתקיפה המשוייכת לחיל האוויר. על פי בחינת הנזק, בחברה מסיקים כי יעד התקיפה לא היה מבנה בבסיס חיל האוויר שמשמש את הכוחות האיראניים בסוריה, אלא רכיב נשק הקשור למערך הכתב"מים האיראני.

על פי הדוח, המקום שהותקף נמצא על רחבה המארחת לאחרונה מטוסים הנוחתים מאיראן. מתמונות הלוויין ניכר כי הותקף רכיב אחד או רכיבים בודדים בלבד, שלהם ככל הנראה חשיבות מיוחדת ולכן סביר שמהווים חלק ממערכת נשק מתקדמת. על פי ההערכות, סביר שמדובר ברכיב או רכיבים הקשורים למערך הכטב"מים (כלי טייס בלתי מאויש).

אתמול דווח כי מטוס תובלה מדגם בואינג 747 בשירות משמרות המהפכה האיראניים ביקר בסוף השבוע האחרון ביעד התקיפה של ישראל בסוריה, שדה התעופה הצבאי T4 שליד חומס. ייתכן כי יש קשר בין התקיפה לנחיתת המטוס. לפי דיווחים מתברר כי המטוס הזה ביקר בשבוע האחרון בבסיס T4 שלוש פעמים. המטוס פרק שם מטען גם בימים שלישי ושישי בשבוע שעבר. בעבר נטען כי מטוס התובלה פועל בקו טהרן-דמשק ומעביר אמצעי לחימה לשיפור דיוק טילים.

ביום שבת ב-8:45 בבוקר נחת מטוס הג'מבו 747 (EP-FAB) של חברת התעופה האיראנית Fars Air Qeshm, המזוהה עם משמרות המהפכה, בבסיס T4 לאחר שהגיע בטיסה מטהרן. כשלוש שעות לאחר מכן המריא המטוס מבסיס T4 בחזרה לטהרן. כיממה וחצי לאחר מכן דווח על תקיפה ישראלית באזור הזה. ישראל לפי שעה שומרת על עמימות ולא לוקחת אחריות על התקיפה, זאת בניגוד לתקיפה שבוצעה בלילה שבין שבת לראשון בתגובה לשיגור הרקטות לעבר החרמון.

בסיס T4 היה מספר פעמים יעד לתקיפה אשר על פי גורמים זרים, בוצעה על ידי ישראל. באחת התקיפות נהרגו 18 חיילים איראניים ועל פי דיווח בוול סטריט ג'ורנל מטרתה הייתה להשמיד מערכת הגנה אווירית מתקדמת שהעבירו משמרות המהפכה אל תוך הבסיס, זאת על מנת למנוע מהם להשתמש על מטוסים ישראלים. בעקבות התקיפה איימה איראן להגיב בתקיפות נגד ישראל, איום שהתממש כחודש לאחר מכן, כשאיראן שיגרה מספר טילים לעבר ישראל.