נשיא ארצות הברית נפגש עם ראש ממשלת בריטניה והצהיר כי, "אנחנו מתחייבים לפעול להסכמי סחר פנומליים לאחר עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי". על התפטרותה ומחליפיה: "אני אוהב את בוריס ג'ונסון, הוא עושה עבודה טובה מאוד. כך גם ג'רמי האנט"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש היום (שלישי) עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, במסגרת ביקורו הרשמי במדינה. השניים קיימו מסיבת עיתונאים משותפת שעסקה בעיקר בהתמודדות עם האיום האיראני: "ארצות הברית ובריטניה מחויבות להכנעת דאע"ש ולפעול על מנת למנוע מאיראן פיתוח נשק גרעיני", אמר טראמפ. "הברית בינינו היא החזקה ביותר שהעולם ידע, ואנחנו מתחייבים לפעול להסכמי סחר פנומליים לאחר עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי".

טראמפ בנוסף התייחס ליו"ר מפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין, שמרבה להתבטא נגד ישראל ואף מביע תמיכה בארגוני הטרור. קורבין השתתף במחאה היום נגד טראמפ, והנשיא האמריקני לא נותר חייב כשאמר: "הוא ביקש להיפגש איתי, אך לא אפגוש אותו. הוא כוח שלילי". הנשיא האמריקני התייחס ליורשה האפשרי של מיי: "אני אוהב את בוריס ג'ונסון (שר החוץ לשעבר), הוא עושה עבודה טובה מאוד. כך גם ג'רמי האנט (שר החוץ הנוכחי)".

הנשיא האמריקאי קיים מוקדם יותר שיחות עם מיי ומנהיגי המגזר העסקי בבריטניה בארמון סנט ג'יימס. "יהיה לנו הסכם סחר מאוד, מאוד משמעותי. זה יהיה הסכם הוגן, אני חושב שזה משהו ששנינו רוצים לעשות", טראמפ אמר למיי בפגישה. אם הברקזיט יושלם, לונדון תסתמך יותר על ארצות הברית בעקבות התרופפות הקשרים עם 27 המדינות האחרות באיחוד האירופי.

אלפי בני אדם הפגינו במחאה בלונדון והפריחו בלונים נגד טראמפ. ראש העיר סאדיק חאן, שהתעמת בעבר עם הנשיא האמריקני, פתח במתקפה חריפה לפני הפגישה ביניהם: "טראמפ משמש כנער הפוסטר של ארגוני הימין הקיצוני ברחבי העולם". בלון ענק בדמותו של טראמפ כתינוק הופרח בשמי לונדון.

לפני הביקור, הנשיא מתח ביקורת על בעלת הברית הקרובה של ארצות הברית, שהממסד הפוליטי שלה נמצא בכאוס בגלל עזיבת בריטניה מהאיחוד האירופי, ובגלל התפטרותה של ראש הממשלה תרזה מיי מתפקידה בעקבות המשבר. הנשיא, שביקר בקביעות את הדרך שבה הובילה מיי את הברקזיט, אמר בתחילת השבוע שעל בריטניה לעזוב את האיחוד האירופי בתאריך שנקבע, ב-31 באוקטובר, עם או בלי הסכם.