הצי השישי של ארצות הברית הודיע כי מטוס רוסי הסיט ממסלולו מטוס ריגול אמריקני שטס במרחב האווירי הבינלאומי מעל הים התיכון - שלוש פעמים. בארה"ב אמרו כי באחת הפעמים המטוס "העמיד את הטייסים ואת הצוות בסכנה"

רוסיה הסיטה ממסלולו מטוס ריגול אמריקני בשמי הים התיכון שלוש פעמים בתוך שלוש שעות בלבד – כך הודיע היום (רביעי) הצי השישי של ארצות הברית. עוד נמסר כי מדובר היה בפעילות "בלתי אחראית" מצדה של רוסיה: "מצפים מהם להתנהל על פי הסטנדרטים הבינלאומיים כדי להבטיח את הבטיחות ולמנוע תקריות כאלה".

בתקרית היו מעורבים מטוס אמריקני מדגם פוסידון P-8A ומטוס רוסי מדגם סוחוי SU-35. לפי הצי, שלוש ההסטות התרחשו בטווח זמן של 175 דקות. ההסטה הראשונה והשלישית לא היו מסוכנות, אך במהלך ההסטה השנייה חלף המטוס הרוסי במהירות גבוהה ישירות מול המטוס האמריקני, ו"העמיד את הטייסים הצוות האווירי בסכנה משמעותית".

בהודעה נמסר כי הטייסים של מטוס ה-P-8, מטוס מודיעין שעוסק בעיקר במציאת מטרות ימיות, דיווחו שבעת המעבר השני – הם הרגישו מערבולות שנוצרו כתוצאה מהמעבר הקרוב. "המטוס האמריקני פעל באופן קבוע על פי המשפט הבינלאומי ולא נהג בשום צורה שעוררה את הפעילות הרוסית", נמסר.

"בזמן שהמטוס הרוסי פעל באזור טיסה בינלאומי, האינטראקציה שביצע עם כלי הטיס שלנו הייתה חסרת אחריות. אנו מצפים מהם לנהוג בהתאם לסטנדרט הטיסה הבינלאומי שהוסכם על מנת לשמור על בטיחות וכדי למנוע תקריות מסוג זה", נמסר עוד בהצהרה, "פעולות לא בטוחות מסוג זה מגדילות את הסיכון של חישוב לא נכון ועלולה להוביל להתנגשות אווירית".