מפלגת הימין החדש הודיעה על השהיית המשא ומתן עם המפלגות האחרות, כך שיתנהלו בשבועיים האחרונים לפני הגשת הרשימות. "כעת נתמקד בהבאת כמה שיותר קולות לתנועה ולמחנה. נוודא שאף קול ימני לא יילך לאיבוד, על ידי איחודים בימין"

מפלגת הימין החדש הודיעה אחר הצהריים (רביעי) על השהיית המשא ומתן עם המפלגות האחרות, למשך למעלה מחודש, כך שיתנהלו בשבועיים האחרונים לפני הגשת הרשימות. "הודענו בשעה האחרונה לחברינו במפלגות האחרות: לאור ריבוי הודעות שגויות בנושא המשא ומתן, החל מעכשיו ועד ל-15/07 לא נעסוק במשא ומתן, בדיוני סרק על חיבורים, בהדלפות, במיקומים ובתפקידים, אלא נתמקד בהבאת כמה שיותר קולות לתנועה ולמחנה", נמסר.

על פי ההודעה של המפלגה, "החל מ-15/07 נחדש את המשא ומתן עם המפלגות השונות ונגבש חזית ימין גדולה עד למועד הגשת הרשימות הסופיות". ההערכה היא כי בנט מעוניין לאגד מסביבו קהל מצביעים שישתקף בסקרים, שיאפשר לו להגיע בעמדת חוזקה למשא ומתן, שיהיה תמציתי ולא יימשך כחודשיים. בנט אינו מתכוון להשתלב במפלגה קיימת, אלא מעוניין בבלוק טכני בלבד.

עוד ציינו כי, "כלקח ממערכת הבחירות הקודמת, אנו נוודא באופן מוחלט שאף קול ימני לא יילך לאיבוד. זאת, על ידי איחודים בימין. נדגיש, כי עיתונאים שונים המדווחים חצאי אמיתות ומתווים שאינם קיימים במרדף אחר כותרת, פרסומיהם הם על דעתם בלבד". על פי ההודעה, "תנועת 'הימין החדש' דוהרת קדימה בכל העוצמה על מנת לגבש סביבה את הציבור הימני שחפץ במדיניות ימין אמיתית שמשתקפת במעשים בשטח, במשילות, ביהדות מקרבת ומכילה ובשיח מאחד. הבית של הציבור הזה הוא תנועת ״הימין החדש".

הבוקר דיווח זאב קם ב'כאן חדשות' כי, הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש הגיעו להבנות ראשונות לחיבור וריצה משותפת בבחירות. על פי הסיכומים, הריצה תהיה באמצעות בלוק טכני שיאפשר להן להתפצל לאחר הבחירות. בנט לא יוביל את החיבור ולא יוצב במקום הראשון. הימין החדש יקבל בין שניים לשלושה מקומות בשמינייה הראשונה.

ב'סרוגים' דווח כי שקד ובנט שוחחו עם הרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, במטרה לסלול את דרכם חזרה לבית היהודי ולאיחוד של הימין הדתי. ביום שישי האחרון התקשרו השניים בנפרד לרב ודיברו עימו על מיזוג אפשרי של המפלגות או כבלוק טכני. שקד העלתה את סוגיית המקומות והביעה את רצונה לעמוד בראש המפלגה המשותפת, אולם הרב דרוקמן הבהיר כי סיטואציה כזו לא אפשרית.