בשעות הקרובות ימנה נתניהו שר משפטים • מסתמן: נתניהו ימנה את רפי פרץ לשר החינוך, ואת בצלאל סמוטריץ לשר התחבורה • מחר ייפגש עם ארדן לגבי ההצעה להתמנות לשגריר באו"ם • נתניהו עדיין בוחן את מינוי קרא לשגריר במצריים

המועמדים הסופיים לתפקיד ממלא מקום שר המשפטים, אותו צריך ראש הממשלה בנימין נתניהו לאייש בהקדם, הם השר זאב אלקין וח"כ אמיר אוחנה, זאת לאחר שיריב לוין סירב לקבל את התפקיד באופן זמני. זאת לאחר שפיטר ביום ראשון את השרה שקד, ועל פי הנחיית היועמ"ש הוא אינו יכול להחזיק את התיק בעקבות התיקים הפלילים נגדו.

בנוסף, על פי הערכת גורמים בליכוד, נתניהו ימנה את ראשי איחוד מפלגות הימין חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ ורפי פרץ, לשרים. מסתמן כי פרץ, המגיע מרקע חינוכי וכיהן בעבר כרב הצבאי הראשי, ימונה לשר החינוך, שהתפנה אחרי פיטורי נפתלי בנט בתחילת השבוע. מנגד, מול בצלאל סמוטריץ שורר חוסר הסכמה על התיק אותו יקבל.

בליכוד מעוניים לתת לו את משרד התחבורה, שהתפנה בעקבות מינוי של ישראל כץ לשר החוץ. ב'ווינט' דווח כי גורמים בכירים בליכוד ובאיחוד מפלגות הימין טוענים כי בשלהי המשא ומתן הקואליציוני, לפני פיזור הכנסת, כבר הייתה הסכמה כי סמוטריץ' יקבל את תיק התחבורה, בניגוד לדרישתו לקבלת תיק המשפטים.

סמוטריץ הכחיש את הדיווח ומסר כי, "לא היה ולא נברא. שה'בכירים' בליכוד יגדלו אומץ לשקר לפחות בשמם". בעבר הצהיר סמוטריץ כי אם לא יקבל את תיק המשפטים, אז ידרוש את תיק החינוך. על פי ההסכם בין האיחוד הלאומי לבית היהודי, לסמוטריץ מגיע הזכות לבחור ראשון מבין התיקים, וייתכן שידרוש מפרץ לסרב לקבל את המינוי.

בתוך כך, ספי עובדיה מדווח ב'חדשות 13' כי, מחר תתקיים פגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שאמור להחזיר תשובה על ההצעה לשמש כשגריר באו"ם. ארדן נפגש לאחרונה עם היועץ המשפטי לממשלה במטרה לבדוק איתו אם ניתן לאשר מינוי פוליטי בעת ממשלת מעבר. היועמ"ש אישר באופן חריג כי ממשלת המעבר תוכל לאשר את המינוי, זאת בשל כך שכהונתו של דנון מסתיימת בתקופה הקרובה, וישראל צפויה להיות בממשלת מעבר לאורך תקופה ארוכה מהמקובל.

עוד דווח, כי למרות המחאות המשרד החוץ, ראש הממשלה נתניהו עדיין בוחן את מינוי השר איוב קרא לשגריר ישראל במצרים. ב'ווינט' צוטטו גורמים במשרד החוץ שאמרו כי מדובר במינוי בעייתי מאוד, שכן שמו של קרא נקשר בעבר לכמה תקריות דיפלומטיות ומבוכות. הגורמים הוסיפו כי איש במשרד לא ידע על כך שנתניהו שוקל למנות את קרא לתפקיד, ואם כך יקרה מדובר בפגיעה קשה בדיפלומטית שכבר מונתה לתפקיד וכבר כשבעה חודשים שהיא מחכה לו.