במכתב שנשלח לפני שעה קלה למנדלבליט, כותבים עורכי הדין של כחול לבן "אין צורך להכביר מילים על הקושי המשפטי הקיים הן מבחינה מהותית והן מבחינת הנראות הציבורית בכהונתו של מי שכבודו הודיע על כוונתו להעמידו לדין, בכפוף לשימוע"

סיעת כחול לבן, באמצעות באי כוחה, עורכי הדין ערן מרינברג ושמעון בראון, פנתה היום (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה כי יורה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות שר משפטים זמני לאלתר. זאת נוכח העובדה שנתניהו מכהן כשר המשפטים בפועל מאז נכנסו לתוקף פיטוריה של איילת שקד, בעוד היועמ״ש שוקל להגיש נגדו שלושה כתבי אישום חמורים.

במכתב שנשלח לפני שעה קלה למנדלבליט, כותבים עורכי הדין של כחול לבן "אין צורך להכביר מילים על הקושי המשפטי הקיים הן מבחינה מהותית והן מבחינת הנראות הציבורית בכהונתו של מי שכבודו הודיע על כוונתו להעמידו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות חמורות, כשר האחראי על משרד המשפטים שאמון על עשיית צדק והשירות המשפטי הציבורי בישראל".

הבוקר הייתה זו התנועה לטוהר המידות שעתרה לבג"ץ בדרישה שממשלת ישראל תפעל למנות באופן מיידי שר משפטים, כך שתיק המשפטים לא יוחזק בידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. "זאת, כדי להימנע ממצב של ניגוד עניינים שבו נתניהו, המואשם בעבירות שחיתות חמורות בכפוף לשימוע, יהיה ממונה על אנשי הפרקליטות ועל היועץ המשפטי לממשלה עצמו", נמסר מהתנועה.

במקביל, ח"כ קארין אלהרר מ'כחול לבן' פנתה אף היא במכתב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה כי יורה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות שר משפטים חדש באופן מידי: "אני סבורה, כי ההחלטה על פיטוריה של השרה התקבלה מתוך החלטה מודעת ושקולה ולא בגחמה של רגע. לפיכך, ברור שהייתה לראש הממשלה השהות לחשוב ולשקול את זהותו של שר המשפטים הבא. על כן התמהמהותו במינוי מעלה שאלות קשות ואף עולה כדי מעשה שחיתות ומהווה פגיעה אנושה בשלטון החוק".