למרות המאמץ האמריקני: ברשת CNN דווח כי המודיעין האמריקני מחזיק במידע שלפיו הממלכה הערבית נעזרה בסין כדי לרכוש טילים וטכנולוגיה, והעצימה את יכולותיה באופן משמעותי. חברי קונגרס אמריקניים זועמים וטוענים כי לא שותפו במכוון במידע

הממשל האמריקני מחזיק במידע מודיעיני, לפיו סעודיה האיצה את תוכנית הטילים הבליסטיים שלה בעזרת סיוע מסין, כך מדווחת הלילה (חמישי) רשת CNN מפי גורמי מודיעין בארצות הברית. לפי אותם גורמים המצוטטים בדיווח, התפתחות זו מאיימת על מאמצים של עשורים, שבהם ארצות הברית פעלה להגבלת ייצור הטילים במזרח התיכון.

לדברי המקורות, ממשל טראמפ לא חשף בתחילה את המידע המסווג בפני חברי הקונגרס, והדבר הרתיח מספר חברי קונגרס דמוקרטים, שגילו את המידע מחוץ לאפיקים הממשלתיים, והסיקו כי המידע לא הוצג במכוון בסדרה של תדרוכים שבהם לדעתם הוא אמור היה להימסר.

גילוי המאמצים הסעודיים הגביר את החששות בקרב חברי הקונגרס בנוגע למירוץ חימוש פוטנציאלי במזרח התיכון, ופוחדים כי הדבר מעיד על הסכמה שבשתיקה מצד ממשל טראמפ במסגרת מאבקו באיראן. יש לציין, כי מאז רצח העיתונאי ג'מאל חשוקג'י, ישנה מתיחות בין הבית הלבן לקונגרס על רקע היחסים של ארה"ב עם סעודיה.

המידע המודיעיני המסווג הצביע על כך שערב הסעודית הרחיבה הן את תשתית והן את טכנולוגיית הטילים שלה דרך עסקאות שעשתה עם סין. הגורמים אמרו כי בעוד שהמטרה הסופית של הסעודים לא ידועה עוד למודיעין האמריקני, פיתוח הטילים יוכלו לשמש את הממלכה הסונית לשיגור נשק גרעיני אם תחליט לפתח אותו.