מנדלבליט הבהיר במכתב ששוגר לפרקליטו של נתניהו כי בחירות לא מהוות שיקול בהחלטה על מועד השימוע לפני כתב האישום הצפוי: "פרק הזמן מספק, אפשר להיערך כמו שצריך". לדברי היועמ"ש "יש נתק בין המסלול הפוליטי למשפטי" ‎

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה היום (חמישי) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את מועד השימוע בתיקי החקירה המתנהלים בעניינו. החלטתו של מנדלבליט עולה מתוך תגובתו לבג"ץ את במענה לעתירת התנועה לאיכות השלטון, שעתרה לקיים לאלתר את השימוע.

"בתמצית, עמדת היועץ המשפטי לממשלה היא שדין העתירה להידחות על הסף, בהיעדר עילה להתערבות ביהמ"ש במועד השימוע, שכן מדובר בסוגיה פרוצדוראלית המצויה בלב שיקול הדעת של גורמי התביעה ביחס לאופן ניהול הליכים פליליים", נמסר מטעמו של היועמ"ש. בתגובה צוין, כי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה שקל בכובד ראש את בקשת ראש הממשלה לדחות את השימוע, הוא החליט לקבוע את מועד השימוע לימים 2.10.19 ו-3.10.19, ונגד החלטה זו הוגשה העתירה.

בהודעת משרד המשפטים נמסר עוד כי, "לאחר הגשת העתירה, פנה בא-כוחו של ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד, וביקש כי נוכח החלטת הכנסת על התפזרותה ועל קיומן של בחירות נוספות ביום 17.9.19, יידחה מועד השימוע למועד סביר לאחר קיום הבחירות. לפי הנטען בפניה, דחיה זו נדרשת מפאת הצורך בהיערכותו של ראש הממשלה עצמו לשימוע, ומפאת העובדה כי בתקופת הבחירות ובתקופת הקמת הממשלה שלאחריה, יהיה עסוק במיוחד, לאור תפקידו כיו"ר הליכוד, בצד היותו ראש ממשלת ישראל".

"במכתב ששיגר היום ד"ר גיל לימון, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, אל עו"ד חדד, הוא משיב כי היועץ המשפטי לממשלה שקל את הדברים, ולאחר שקילת מכלול השיקולים והאינטרסים הרלוונטיים מצא, כי בנסיבות העניין אין הצדקה להיעתר לבקשה ולשנות מהמועדים שנקבעו לקיום השימוע, וזאת מהטעמים שפורטו בהרחבה במכתב".