תא"ל במיל' אלי בן מאיר טוען כי בשבועות האחרונים הוא מזהה חיכוך בין האיראנים לרוסים סביב המאבק על שיקום סוריה: "כיום יש מאבק בין הרוסים לאיראנים ויש כאן הזדמנות. האמריקאים הם פקטור משמעותי והם יכולים להעצים את האינטרסים הרוסים"

תא"ל במיל' אלי בן מאיר, ראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר, טען הבוקר (חמישי) בראיון ל'103FM' כי בשבועות האחרונים הוא מזהה חיכוך בין האיראנים לרוסים סביב המאבק על שיקום סוריה. "אני מזהה את החיכוך בשבועות האחרונים בעיקר סביב המאבק על השיקום בסוריה. יכול להיות שהם יצליחו לפתור אותו אך האמריקאים הם פקטור משמעותי והם יכולים להעצים את האינטרסים הרוסים".

"ההתנהלות מול איראן היא הרבה יותר גדולה מסוריה לבדה. נשאלת השאלה האם רוסיה עולה לעגלה האמריקאית או שהיא וסין מתחילות לייצר הפרדה. בינתיים הרוסים יושבים על הגדר. כיום יש מאבק בין הרוסים לאיראנים ויש כאן הזדמנות. להערכתי האמריקאים יוכלו לספק את הדבר שהם הכי טובים בו – לדאוג להיבטים הכלכליים".

בן מאיר התייחס גם לדיווח כי סעודיה מפתחת טילים בליסטיים בסיוע סין, "אם נסתכל על עשר השנים האחרונות, אחת לכמה חודשים מתפרסמת ידיעה על שדרוג מערך הטילים הסעודי. לסעודים יש מערך טילים ארוכי טווח לאלפי קילומטרים. אלו טילים ישנים אך ניתנים לשדרוג והצבת ראש נפץ גרעיני. הדברים קשורים להתפתחויות הבינלאומיות ולא בהכרח לעסקה ספציפית".

כזכור, הבוקר דווח בCNN מפי גורמי מודיעין בארצות הברית, כי הממשל האמריקני מחזיק במידע מודיעיני, לפיו סעודיה האיצה את תוכנית הטילים הבליסטיים שלה בעזרת סיוע מסין. לפי אותם גורמים המצוטטים בדיווח, התפתחות זו מאיימת על מאמצים של עשורים, שבהם ארצות הברית פעלה להגבלת ייצור הטילים במזרח התיכון.