אחרי התייעצויות עם בכירי הליכוד החליט אמש ראש הממשלה כי איילת שקד לא תשוריין בליכוד • בכירים בליכוד: "רה"מ הבטיח לנו שדרוג ולא קיים, מרגישים מרומים" • נתניהו נפגש עם סמוטריץ ופרץ: בין הצדדים טרם הושגה הסכמה סופית

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט סופית לא לשריין את איילת שקד בליכוד, כך מדווח מטי טוכפלד בישראל היום. על פי הדיווח, במהלך השבוע האחרון נפגש רה"מ עם בכירים רבים במפלגה. הפגישות עסקו בעיקר בסבב התיקים המתוכנן בממשלה, אולם רבים מהם העלו גם את נושא שילובה האפשרי של איילת שקד ברשימת הליכוד הבאה לכנסת.

חלק מהשרים הבהירו לנתניהו כי הנושא מבחינתם לא עומד על הפרק. אחד הבכירים אמר לרה"מ בפגישה שקיימו השבוע בבלפור כי "אני לא עבדתי במשך שנים וירקתי דם בפריימריז ובאירועים, רק כדי שאיילת שקד תדחק אותי ברשימה ותשתלט על צמרת הליכוד".

שר אחר אמר לנתניהו כי בניגוד למהלך לשילובו של כחלון בליכוד, במקרה של שקד ייתקל רה"מ בחומה בצורה אם וכאשר יעמוד הנושא על הפרק. השר הבהיר לו כי יפעל נגד ההחלטה, אם תהיה, ויביא לטרפוד המהלך במרכז המפלגה. "אם מישהו יעז להעלות את הנושא לסדר היום, חברי המרכז יבהירו לו מייד שאין על מה לדבר", הבהיר השר.

עוד דווח כי לאחר מינוי ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים, סבב המינויים לתפקידי השרים יימשך בשבועיים הקרובים. במסגרת הסבב ייפגש ראש הממשלה פעם נוספת עם שרים וחברי כנסת מייד לאחר החג.

אמש דווח ב'חדשות 13' על כעס בקרב שרים בליכוד בעקבות מינויו של אמיר אוחנה לשר המשפטים, בכירים במפלגה אמרו כי "ראש הממשלה הבטיח לנו שדרוג ולא קיים". עוד טענו שרים כי נתניהו הבטיח את תיק המשפטים לכמה בכירים בליכוד במקביל. גורמים בסביבת ראש הממשלה הגיבו לטענות ואמרו כי "זה לא המצב. הוא בחן כמה אפשרויות". לדברי המקורבים, בכוונת ראש הממשלה לחלק תיקים נוספים בעתיד, בעיקר לחברי מפלגתו.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אמש עם ראשי איחוד מפלגות הימין, אחת ההצעות המרכזיות שנידונה בין הצדדים היא לתת את תיק החינוך לפרץ ואת תיק התחבורה לסמוטריץ'. בנוסף לכך, סמוטריץ' יקבל את האחריות על רשות מקרקעי ישראל והשניים ייתמנו גם לחברים בקבינט המדיני ביטחוני – פרץ כמשקיף וסמוטריץ' כחבר. עד כה לא הושגה הסכמה סופית סביב הצעה זו, ובאיחוד מפלגות הימין מעלים דרישות נוספות. בין היתר, סמוטריץ' מבקש לקבל גם את תיק התפוצות, שהיה בידי השר נפתלי בנט, קודם פיטוריו השבוע.