שרים בכירים בליכוד טוענים כי המינוי של ח"כ אוחנה לשר המשפטים הזמני הגיע בעקבות היחס החם לו זוכה ממשפחת נתניהו וזאת לאחר ההגנה שלו בתקשורת למען ראש הממשלה. בנוסף נתניהו צפוי לערוך סבב מינויים נרחב ולמנות שישה שרים

שרים בליכוד זועמים על מינוי ח"כ אמיר אוחנה לשר המשפטים, ורואים בכך התעלמות מחברי כנסת ותיקים יותר. בנוסף, לפי בכירים בליכוד, אוחנה הוא מינוי מובהק של "בלפור", כלומר ממשפחת ראש הממשלה בנימין נתניהו. כך פורסם בכאן 11.

על פי הדיווח, השרים טוענים כי המינוי הגיע בעקבות היחס החם לו זוכה אוחנה ממשפחת נתניהו וזאת לאחר ההגנה שלו בכלי התקשורת למען ראש הממשלה. נתניהו מינה את אוחנה בשבוע שעבר לתפקיד שר המשפטים הזמני לאחר שפיטר את השרה איילת שקד שמפלגתה לא עברה את אחוז החסימה.

בנוסף על פי הדיווח של העיתונאי יואב קרקובסקי בכאן 11, ראש הממשלה צפוי לערוך סבב מינויים נרחב ולמנות שישה שרים חדשים נוסף על ח"כ אמיר אוחנה.

המינויים הקרובים צפויים להיות של ח"כ רפי פרץ לתפקיד שר החינוך, ושל ח"כ בצלאל סמוטריץ' לתפקיד שר התחבורה. בהמשך נתניהו מעוניין למנות עוד ארבעה חברי כנסת לשרים: ציפי חוטובלי, ניר ברקת, יואב קיש ודוד אמסלם. אלה צפויים להיות ממונים בין היתר לתיקי השיכון והבינוי והחקלאות שיוצאו מידיהם של יפעת שאשא ביטון ואורי אריאל. ביטון תועבר מתפקידה בהסכמה מול כחלון, ואריאל, שלא נבחר לכנסת, צפוי לפרוש.

זאת ועוד, נתניהו מעוניין למנות מחליפים לאיוב קרא וגלעד ארדן, אך כלל לא ברור אם משפטית ניתן למנות אותם לשגרירים – עיכוב ההחלטה נובע מבדיקה משפטית שמנוהלת כעת. שרת התרבות מירי רגב מצפה להחליף את השר גלעד ארדן בתיק לביטחון פנים.