האלוף במיל' ששוריין בעבודה ומכהן כח"כ במשך חודש, הודיע כי אין בכוונתו להתמודד על תפקיד יו"ר המפלגה וכי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה. "בחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי"

חבר הכנסת טל רוסו הודיע שלא יתמודד על תפקיד יו״ר מפלגת העבודה וכי הוא מסיר את עצמו מרשימת המפלגה לכנסת ה-22. "במציאות אליה נקלענו: בחירות מוקדמות ובחירת יו"ר למפלגה בפרק זמן כל כך קצר, אינם מאפשרים לי לעשות את הדברים כפי שקיוויתי. איני רוצה להיות שותף לקרבות הירושה ועל כן, אני מסיר את מועמדותי לתפקיד היו״ר ומהרשימה לכנסת ה-22", כתב רוסו.

לדבריו, "נכנסתי לפוליטיקה לפני כארבעה חודשים עם תוכניות גדולות לשינוי במפלגת העבודה ולא פחות מכך, במדינת ישראל". עוד הוסיף כי, "אני מאחל ליו"ר שייבחר להוביל את המפלגה להיות אלטרנטיבה שלטונית בעתיד, ומודה לחברי המפלגה וכלל הציבור על התמיכה הרחבה, לאורך הדרך הקצרה והאינטנסיבית שעברנו".

 

עוד בנושא
העיתונאי שכיהן כח"כ מטעם המפלגה במשך שתי קדנציות, הכריז שיתמודד על ראשותה לקראת הבחירות הקרובות. "צריך מנהיגות חזקה בשמאל. המפלגה צריכה ויכולה לחזור לשיאים שלה, לצרף כוחות נוספים ולהיות הציר המרכזי של השמאל בישראל"

 

האלוף במיל' רוסו שוריין במקום השני בבחירות הקודמות על ידי יו"ר המפלגה אבי גבאי, ובשבועיים האחרונים הודיע כי יוותר על השריון., שקל להתמודד על ראשות העבודה. רוסו היה היחיד מבין חברי הכנסת של מפלגת העבודה שלא פסל באופן מיידי את הצעת הליכוד ליו"ר אבי גבאי להצטרף לממשלה, ואף הגיע לפגישה עם גבאי בנושא בערב פיזור הכנסת.

יו"ר העבודה, ח"כ אבי גבאי מסר כי, "‏היתה לי הזכות להכיר ולהיות עם טל בתקופה שלפני ואחרי הבחירות. מרגע שהצטרף, טל עבד ועבד בלי הפסקה. הגיע לכל מקום שבו יכל להשפיע ולדבר עם הציבור. שום גינוני כבוד ומעמד. עבודה וערכים נטו. עצוב שאיש נפלא כמו טל יוצא מהפוליטיקה. אני מקווה שיחזור לפעול במסגרת הציבורית".

בשבוע שעבר הודיעה הנהלת מפלגת העבודה כי יתקיימו פריימריז לראשות המפלגה על ידי כלל חבריה ולא רק על ידי חברי הוועידה כפי שביקשו להוביל כמה גורמים במפלגה. במקביל דווח כי בפריימריז יתמודדו, בין היתר: סתיו שפיר, עמיר פרץ וייתכן שגם איציק שמולי ואבי גבאי. בנוסף דווח כי אהוד ברק שוקל חזרה לחיים הפוליטיים, וייתכן שיעשה זאת דרך מפלגת העבודה.