ועידת מפלגת העבודה שתוכננה להתקיים השבוע תדחה. במקומה ייערך משאל חברים ותוצאותיו יונחו שלושה ימים אחרי בפני הוועדה. למעשה, חברי העבודה יכריעו אם יהיו פריימריז או בחירות לראשות הרשימה בוועידה. את העתירה הגיש ח"כ פרץ

בדיון שנערך היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קיבלה השופטת את עמדת המפלגה, לפיה הכח לבחירת היו"ר נמצא בידי כלל המתפקדים ולא נתון בידיהם של חברי הועידה בלבד.

על פי החלטת השופטת הצדדים הגיעו להסכמה על עריכת משאל אינטרנטי בקרב כלל המתפקדים בשאלת אופן ההצבעה ליו"ר האם הבחירות ייערכו בקרב כלל המתפקדים או בקרב חברי הועידה בלבד.

כמו כן, הוחלט כי המתפקדים ישיבו גם על השאלה האם יש לערוך פריימריז נוספים לרשימה עצמה או להקפיא את את הרשימה הקיימת. המשאל יבוצע בימים הקרובים. לאור זאת, ועידת המפלגה שהיתה אמורה להערך מחר תידחה במספר ימים נוספים, עד לאחר קבלת תוצאות המשאל.

למעשה, חברי מפלגת העבודה יכריעו האם יתקיימו פריימריז או בחירות לראשות הרשימה בוועידת מפלגת העבודה.

כזכור, ח"כ עמיר פרץ ומזכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני פנו ליו"ר המפלגה אבי גבאי ולאחר מכן עתרו לבית המשפט, בדרישה לקיים בחירות לראשות מפלגת העבודה תוך 30 יום בקרב 3,400 חברי ועידת המפלגה. וזאת בניגוד להצעה הקיימת של גבאי לקיים פריימריז בקרב חברי כל המפלגה בנובמבר. מאחורי היוזמה עומד גם חבר הכנסת לשעבר איתן כבל.

בפוסט שפרסם הבוקר (שלישי) כתב יו"ר העבודה, ח"כ אבי גבאי: "לתומכים, חברים והשותפים שלי, אני מבקש לעדכן אתכם שלא אתמודד על ראשות המפלגה בבחירות שיתקיימו בחודש הקרוב". גבאי הסביר את החלטתו וכתב "הכיוון היה ברור כבר בליל הבחירות האחרונות, אבל החלטות גדולות לא מקבלים בעת סערה ולכן המתנתי עד שהדברים יהיו אקטואלים בכדי להחליט ולהודיע", גבאי ציין כי "היו גם טעויות, עליהן אני לוקח אחריות מלאה, ויודע כי אלו נעשו מתוך אמונה אמיתית בדרך ובמחויבות לניצחון". כתב יו"ר 'העבודה' הפורש.