ראש הממשלה נפגש הערב עם ראשי איחוד מפלגות הימין ודנו בחלוקת התיקים בממשלה. הצדדים לא הגיעו להסכמות והיא הוגדרה כ,"פגישה חיובית", שתימשך מחר. הצדדים הסכימו עקרונית על תיק החינוך והתחבורה. המחלוקת: תיק נוסף לסמוטריץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן היום (שלישי) את יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ואת יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ לפגישה על חלוקת התיקים בממשלה. כעבור שעה הפגישה הסתיימה ללא תוצאות אך משני הצדדים נמסר כי השיח ביניהם יימשך. מטעם הליכוד נמסר: "הפגישה עם סמוטריץ' והרב פרץ הסתיימה באופן חיובי והגורמים ייפגשו שוב מחר".

מאז פיטר ראש הממשלה בנימין נתניהו את נפתלי בנט ואיילת שקד ממשרדי החינוך והמשפטים מצפים אנשי איחוד מפלגות הימין לקבל לידיהם את תפקידי השרים. כמו כן דרשו לקבל את החינוך והמשפטים שלטענתם שייכים להם. בשבועות האחרונים הדרישה הזו עוררה לא מעט ויכוחים ומתיחות בין אשי הליכוד ואיחוד מפלגות הימין ואפילו בתוך איחוד מפלגות הימין.

 

חילולי השבת: האם ח"כ סמוטריץ' ייאלץ לוותר על תיק התחבורה?

 

נתניהו הציג בפני פרץ וסמוטריץ' חבילת פיצויים שכללה בין היתר את תיק החינוך לפרץ ותיק התחבורה לסמוטריץ' וכן חברות בקבינט לשניהם. אך סמוטריץ דרש לקבל תיק "קטן" נוסף, את תיק התפוצות שהיה בידי בנט, אך נתניהו סירב מחשש לעימות עם הרפורמים והקונסרבטיבים והעלה את אפשרות לתת לסמוטריץ' את המשרד לעניינים אסטרטגיים.

לאחרונה מאיץ נתניהו את סבב המינויים במטרה לסגור את ממשלת המעבר. בשבוע שעבר הודיע נתניהו כי החליט למנות את ח"כ אמיר אוחנה לתפקיד שר המשפטים. נתניהו מעוניין למנות עוד ארבעה חברי כנסת לשרים: ציפי חוטובלי, ניר ברקת, יואב קיש ודוד אמסלם. אלה צפויים להיות ממונים בין היתר לתיקי השיכון והבינוי והחקלאות שיוצאו מידיהם של יפעת שאשא ביטון ואורי אריאל. ביטון תועבר מתפקידה בהסכמה מול כחלון, ואריאל, שלא נבחר לכנסת, צפוי לפרוש.