הבוקר פרסמה משטרת ישראל כי לצורך עבודות בכביש 20 תיחסם היציאה במקטע בכביש החל מיום חמישי בלילה ועד ליום שישי אחה"צ. כך שהעבודות יסתיימו לפני כניסת השבת. האם במשרד התחבורה משנים מדיניות לקראת בואו של סמוטריץ'?

האם לקראת הבחירות חל שינוי במדיניות משרד התחבורה וחברת נתיבי ישראל לגבי עבודות תשתית בשבתות וחגים? הבוקר פרסמה משטרת ישראל כי לצורך עבודות תשתית בכביש 20 תיחסם היציאה במקטע בכביש החל מיום חמישי בלילה ועד ליום שישי אחה"צ. כך שהעבודות יסתיימו לפני כניסת השבת.

בהודעת המשטרה נכתב כי "עקב עבודות תשתית בכביש 20 מחלף ארלוזורוב לצפון, החל מיום חמישי בשעה 22:00 עד ליום שישי בשעה 16:00 במהלך העבודות תיחסם היציאה מכביש 20 צפון למחלף ארלוזורוב והתנועה תופנה למחלף ההלכה".

נציין כי בשנה החולפת, כאשר הממשלה הייתה באמצע כהונתה, התבצעו במשך מספר שבתות חילולי שבת המוניים בבניית גשר יהודית על אף מחאת נציגי הציבור החרדיים.

אמש פרסמנו כי ח"כ סמוטריץ' המשתייך לאיחוד מפלגות הימין, צפוי להיתקל בבעיה קשה באם יקבל לידיו את תיק התחבורה. כאשר בין היתר ייאלץ להתמודד עם אישורים קיימים מטעם שר התחבורה לאשר נסיעות בשבת ועבודות תשתית ברכבת ישראל המתבצעות בעיצומה של שבת קודש רח"ל. כך גם בניית גשר יהודית בתל אביב.

האם במשרד התחבורה משנים את המדיניות לקראת בואו של סמוטריץ? ימים יגידו.

גורמים במשטרה בשיחה עם 'JDN' מסרו כי "תכנון עבודות בכבישי ישראל הם באחריותו של הגוף שמבצע, משטרת ישראל מסייעת בסגירת הכבישים בלבד, מדיניות העבודות בשבת ובימות החול לא נקבעים על ידי המשטרה".