Share on whatsapp

Hadas Parush/Flash90

פחות משבועיים אחרי הפיגוע: גבריאל לביא שוחרר מבית החולים

פחות משבועיים לאחר שנדקר עשרות פעמים בכל חלקי גופו ע"י מחבל, ונפצע באורח באורך אנוש, השתחרר היום גבריאל לביא מבי"ח, ושחזר את שאירע • "ברגע הפיגוע לא פחדתי, הרגשתי שהשם איתי ושהעם איתי. המחבל חשב שמשימתו הושלמה"
 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

ביום שישי בבוקר, לפני פחות משבועיים, חזר גבריאל לביא מתפילה בכותל, והיה בדרכו הביתה. מחבל שהגיע מאחוריו דקר אותו פעמים רבות בכל חלקי גופו, ופצע אותו אנושות. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א העניקו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות ושימוש בתרופות מיוחדות ופינו אותו לבי"ח שערי צדק בבירה שם הובהל במהירות לניתוח חירום וטופל במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים.

היום (רביעי) בחסדי שמים ונסיים גלויים סיימם את החלמתו מהפיגוע ויצא על שתי רגליו מבית החולים. טרם שחררו מבית החולים פגשו גבריאל לביא ואישתו את צוות מד"א והצוות הרפואי והודו להם בהתרגשות על הטיפול הרפואי והפינוי המהיר לבית החולים, שהצילו את חייו של גבריאל. בנוסף קיים גבריאל הצרה לכלי התקושרת.

"אני רוצה להודות לפראמדיקים ולחובשים של מד"א, לצוות הרפואי בבית החולים שערי צדק, לכל החברים, למשפחה, וכמובן להודות על התפילות של עם ישראל. ברגע הפיגוע לא פחדתי, הרגשתי שהשם איתי ושהעם איתי. אני זוכר שבאותו בוקר הלכתי לישיבת שובו בנים, ולאחר מכן לכותל. בדרכי חזרה הביתה, סמוך לשער שכם, המחבל תקף אותי מאחור, ודקר אותי", שחזר גבריאל לביא, "הסתובבתי וראיתי את המחבל מולי. לא היה לי הרבה מה לעשות, רק התפילין היה לי ביד. לאחר מספר דקירות איבדתי הכרה ונפלתי. המחבל חשב שמשימתו הושלמה, ועזב אותי".

גבריאל עם חובשי מד"א שהצילו את חייו. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ד"ר אלון שוורץ, מביה"ח שערי צדק אמר כי, "פחות משבועיים אחרי שגבריאל הגיע אלינו במצב קשה מאוד, תלוי בין החיים לבין המוות, אנחנו מאוד נרגשים לשבת פה ביום שהוא משתחרר הביתה, וחוזר לחיים רגילים. זה באמת לא מובן מאליו. אני רוצה לשבח את התפקוד המעולה של הפראמדיקים של מד"א שפינו אותו בצורה מאוד מהירה לבית החולים, מה שבעצם הציל את חייו".

פראמדיקית מד"א, אילנה אברמס, שיחזר את שאירע: "כשהגענו לזירה, גבריאל היה במצב קריטי, עם פציעות מאוד קשות. יחד עם כונני מד"א שמתגוררים בעיר העתיקה ממש נלחמנו על חייו של גבריאל, והענקנו לו טיפול רפואי שכלל חבישות, עצירת דימומים ושימוש בתרופות מיוחדות".

"ידעתי מיד שגבריאל זקוק למנות דם ולניתוח חירום, ועוד במהלך הפינוי המהיר לשערי צדק יצרנו קשר עם בית החולים, והעברנו להם דיווח מפורט על מצבו הרפואי הקשה, על מנת שהם ייערכו בחדר הטראומה", הוסיפה. "להגיע היום לבית החולים ולראות את גבריאל, שרק לפני שבועיים היה במצב אנוש, כשהוא עומד על הרגלים ומתהלך, מרגש אותנו מאוד ולא מובן מאליו".

 

בחסדי שמים: הפצוע בינוני מהפיגוע בירושלים שוחרר לביתו • צפו

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

2 תגובות

 1. זו בושה . הפצוע ציין שהנס הרפואי שלו היה מכח פדיון שנעשה אצל הרב בלרנד , למה לצנזר ולחתוך, פשוט בושה וחילול השם . אתר חרדי מדיר את גדול הדור בכל קני מידה בגלל אולי הפחד מהצל של עצמו, תוך רמיסת ציבור שלם של אלפי חסידים . אין מילים.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן