יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, הודיע כי יתמודד על ראשות מפלגת העבודה: "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים. שמולי קרא לסיים את הפרוצדורות הפנימיות, לזרז את בחירת היו"ר ולהשקיע את המשאבים בפנייה החוצה ובחיזוק המפלגה

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איציק שמולי, הודיע כי יתמודד על ראשות מפלגת העבודה: "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים. אתמודד על ראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה. אני הסיכוי הגדול ביותר לחיבורים ולכך שרבים יחזרו להאמין מחדש בעבודה", כתב בהודעה לתומכיו. שמולי הגיע למקום הראשון בפריימריז האחרונים של המפלגה.

בסרטון ההכרזה שפרסם היום בפייסבוק אמר שמולי: "הגיע הזמן לקחת את המושכות לידיים. הגיע זמן למנהיגות מחברת שמסתכלת לציבור בעיניים וגורמת לו להאמין מחדש. זה הזמן שלנו להחזיר את האמון של רבים שאיבדנו בדרך, לרקום שותפויות חדשות ולפרוץ יחד את גבולות המחנה כדי להגדיל את הסיכוי לשינוי. אני מתמודד על ראשות מפלגת העבודה ואוביל אותה לפרק חדש ומלא תקווה".

בתוך כך, בימים האחרונים מוביל שמולי בעצמו מאבק כדי שהבחירות לראשות המפלגה יתקיימו בקרב כלל המתפקדים. שמולי קרא לסיים את הפרוצדורות הפנימיות, לזרז את בחירת היו"ר ולהשקיע את המשאבים בפנייה החוצה ובחיזוק המפלגה: "אנחנו חייבים להפסיק לעסוק בפרוצדורות הפנימיות- להסכים על המובן מאליו- בחירות דמוקרטיות כפי שמורה גם החוקה ולהתחיל להפנות אנרגיה החוצה כדי להרים ביחד את המפלגה לטובת מחנה המרכז- שמאל כולו. זהו צו השעה".

בשבוע שעבר הודיעה ח"כ סתיו שפיר כי החליטה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שייערכו בתחילת יולי. "החלטתי להתמודד על ראשות מפלגת העבודה. קיבלנו הזדמנות חד-פעמית להתחיל מחדש ולהפוך את ישראל למה שהיא נועדה להיות – מדינה שפותרת בעיות ולא בורחת מהן. כבר יותר מדי שנים שהימין המושחת והמשיחי משתלט על כל חלקה טובה בישראל", אמרה.