יו"ר 'כחול לבן' בביקורת על ראש הממשלה: "רק גביית מחיר צבאי מיידי כבד מהחמאס תבהיר שמדינת ישראל לא רק מדברת אלא גם מפעילה כוח". שוסטר: "החשוד בפלילים היושב בבלפור מעדיף לעסוק בענייניו האישיים, מאשר לטפל בטרור"

יו"ר האופוזיציה, יו"ר 'כחול לבן' ח"כ בני גנץ תקף הבוקר בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות ירי הרקטה הלילה לעבר עוטף עזה: "נתניהו חזק רק בדיבורים. המשך הירי של החמאס מעיד על אובדן ההרתעה. רק גביית מחיר צבאי מיידי כבד מהחמאס תבהיר שמדינת ישראל לא רק מדברת אלא גם מפעילה כוח", כתב גנץ בטוויטר.

ח"כ אלון שוסטר מ'כחול לבן', המתגורר בעוטף עזה, תהה: "אינני יודע כמה דולרים יעביר הפעם נתניהו לחמאס תמורת שקט נוסף. מה שאני כן יודע זה שהחשוד בפלילים היושב בבלפור מעדיף לעסוק בענייניו האישיים, המשפטיים, מאשר לטפל מהשורש בבעיית הטרור החמאסי מהרצועה".

לדברי שוסטר, "את כל העוצמה המדינית, הכלכלית והצבאית של ישראל נתניהו שומר עמוק במחסנים כי גם לו ברור שהאיתנות של תושבי העוטף חזקה מכל רקטה. הוא מפקיר את התושבים החיים סמוך לגדר ומותיר אותם להיות השכפ"צ של מדינת ישראל, במקום לחזק את הרש"פ ולסייע לה לחזור לרצועה ולפרז אותה מנשק".

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ מוטי יוגב אמר בתגובה לירי הלילה ברצועת עזה: "מזה שבועות, שמערכת הביטחון מובילה משוואה שגויה מול רצועת עזה. שריפת שדות חקלאיים בדרום נענית במשחקי צמצום והרחבה של איזור הדיג העזתי, הפגיעה באזרחים מלבה את הטרור. אסור להפקיר את תושבי העוטף לחסדי הרוח והאש והדיוק של ירי הרקטות. עלינו לקחת יוזמה ולהכריע את הטרור, דרך פגיעה בראשיו".

כזכור, אזעקת צבע אדום הופעלה הלילה בישוב נירים שבעוטף עזה, בצה"ל זיהו שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל שיורט על-ידי לוחמי כיפת ברזל. בתגובה תקפו הלילה מטוסי קרב של צה"ל תשתית טרור תת-קרקעית במתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה.

מוקדם יותר אמש הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים על הטלת סגר ימי מלא על רצועת עזה בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה "עד להודעה חדשה". המשמעות: איסור כללי על יציאת כלי שיט פלסטינים למים מחופי עזה. הפעם האחרונה שהוטל סגר ימי מלא על הרצועה הייתה בימי ההסלמה האחרונה בדרום, לפני כחודש וחצי.