צילום: צילום: פלאש 90

גנץ: "כשמתעסקים בדייגים ופרוטקשן – רואים את התוצאה בשטח"

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה בעקבות הירי לשדרות: "צריך לתקוף בעוצמה רבה וחסרת תקדים, לשים את הכוונת על בכירי חמאס ויוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה". ליברמן: "זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי"
 • הזדמנות אחרונה להשתתפות בטורניר הטריוויה של הקיץ

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

יו"ר כחול לבן והרמטכ"ל לשעבר חבר הכנסת בנימין גנץ אמר הערב בתגובה לירי על שדרות: "כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח. אז מה עושים אחרת? 1 תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. 2 שמים את הכוונת על בכירי חמאס. 3 יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה".

גנץ הוסיף: "אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים – פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט. אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי".

שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, הגיב לירי וכתב: "תרשו לי להביע את צערי העמוק על הליכתה ללא עת של תחושת הביטחון שלכם. זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי מתפקיד שר הביטחון. חייבים לקבור קבורת חמור את "תהליך ההסדרה" ולהחיות מחדש את ההרתעה הישראלית. יש להנחית מכה קשה על החמאס, ולהביא להפסקת שיגורי בלוני תבערה ונפץ, רקטות וייצור נשק, התפרעויות על הגדר, וכמובן לעצור את העברת דמי הפרוטקשן. רק כך נוכל להשיב לכם את תחושת הביטחון מחדש ואת יכולת ההרתעה של מדינת ישראל״.

יו״ר איחוד מפלגות הימין, ח״כ הרב רפי פרץ מסר בתגובה לרקטה שפגעה במבנה בשדרות: "כשבטרקלינים ממוזגים מערבבים את עסקת המאה בשדרות ועוטף עזה ילדים רצים בפחד לממ"ד. את המשוואה הזאת אנחנו מחוייבים להפוך, את הפחד צריך להעביר לצד השני, לראשי חמאס בני המוות שמשבשים את חיינו בלי לתת את הדין".

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ מוטי יוגב הגיב לשיגור ואמר: "על רקע התחממות הגזרה בגבול רצועת עזה, פניתי ליו"ר ועדת החוץ והביטחון אבי דיכטר בדרישה לקיים ישיבה על מצבם הביטחוני של תושבי עוטף עזה וחוסנם. לשמחתי, גיליתי שהתפרצתי לדלת פתוחה. בקרוב תיקבע ישיבה בדרום. גם אם "המדינה בהפסקה", חובתנו ואחריותנו כלפי תושבי ישראל וביטחונם לא נפסקת".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן