משלחת ישראלית שנכנסה לתוניסיה במסגרת היתר כניסה שניתן מידי שנה לישראלים להיכנס למדינה, לצורך ביקור שורשים בקהילה היהודית שהתגוררה במקום, גררה גל מחאות במדינה. בין היתר המפגינים קוראים להעמיד לדין את שר התיירות היהודי

הפגנות מחאה המוניות החלו בסוף השבוע בעיר תוניס – בירת תוניסיה, בעקבות ביקורה של משלחת ישראלית במדינה תוך "סידורי אבטחה מיוחדים" כך על פי הנטען בערוץ אל מיאדין הלבנוני.

המשלחת נכנסה במסגרת היתר כניסה שניתן מידי שנה לישראלים להיכנס למדינה, לצורך ביקור שורשים בקהילה היהודית שהתגוררה במקום. בין היתר המפגינים קוראים להעמיד לדין את שר התיירות היהודי, רוני טרבלסי.

המפגינים קראו בקריאות גנאי וגינו את ה"נורמליזציה" וקראו לשחרור ארץ ישראל מ"הכיבוש הישראלי". הם אף הביעו דרישה להתפטרותו של טרבלסי והאשימו אותו בבגידה. המפגינים שרפו את דגל ישראל, הניפו דגלים פלסטינים וקראו סיסמאות נגד ייהוד ירושלים.

"העם הטוניסאי והאליטות דוחים נורמליזציה עם ישראל, למרות חוסר המעש של פוליטיקאים מסוימים". המפגינים הודו גם ל"איגוד העובדים הכללי הטוניסאי" על ההתקפה שלו נגד השר רוני טרבלסי.

אחד מחברי "הרשת התוניסאית להתנגדות לנרמול" אמר כי "תוניסיה הייתה ותישאר ארץ ההתנגדות ולא ארץ הכניעה". הוא אף טען כי "הישראלים שנכנסו לתוניסיה הם סוכני המוסד", והוסיף "הממשלה התוניסאית מתאמת את הביטחון עם ישראל".

המזכיר הכללי של המפלגה הרפובליקנית התוניסאית, אסאם שבי, האשים את הממשלה התוניסאית וכן את שר התיירות ל"נורמליזציה והפרת הריבונות התוניסאית". הוא קרא לממשלה התוניסאית לפתוח בחקירה נגד השר בעקבות הביקור.