יו"ר ועדת הכספים פוצץ את הדיון והביע את התנגדותו לפתרון שעליו הכריזו ראש הממשלה ושר האוצר לסבסוד המוסדות החינוכיים: "הצעד פוגע בנושאים חשובים ובשכבות החלשות - אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן"

קושי באישור הקיצוץ הרוחבי החדש בממשלה ובכנסת: יו"ר ועדת הכספים הזמנית, ח"כ משה גפני הכריז בדיון בוועדת הכספים כי לא יאשר קיצוץ רוחבי ושהקיצוצים הרוחביים יפגעו בשכבות החלשות. גפני, שהתייחס לפתרון המשבר בצהרונים, שימומן באמצעות קיצוץ רוחבי נוסף בסך 1.15 מיליארד שקלים, הבהיר כי לא יתמוך בצעד.

בדיון בוועדה אמר גפני כי, "אני שמח על הפתרון הזה, פעלתי בנושא ושוחחתי עם הגורמים האמונים, ואני שמח על התוצאה. לצד כך, הבנתי שהולכים לעשות קיצוץ רוחבי נוסף כדי לממן את זה. אני לא אעביר את זה. אי אפשר לעשות קיצוץ רוחבי על כל דבר שצריך לממן. על שכר השוטרים, על הצהרונים. צריך לזכור שבקיצוץ רוחבי פוגעים בעוד נושאים חשובים. אני לא מתכוון להשאיר את המצב הזה של הגרעון והקיצוצים שיפגעו בשכבות החלשות, מאיפה אתם חשובים שיקצצו?!".

חבר הכנסת,שלמה קרעי מהליכוד מסר גם הוא כי,"‏הצהרתי על זה כבר בחמישי ואעמוד במילתי. אגיש רביזיה נגד חלק מההעברות התקציביות בועדת הכספים היום עד אשר יושוו התנאים בגנים המוכש"רים בחינוך המיוחד. המצב בו משרדי החינוך והאוצר לא פועלים לפי החוק ומאפשרים פגיעה ואי שוויון בגנים המוכש"רים בחינוך המיוחד הוא בלתי נסבל ויש לתקנו מיידית".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון סיכמו בשבוע שעבר על המשך סבסוד הצהרונים לשנת הלימודים הבאה. בכך הגיע לידי פתרון, זמני אומנם, משבר הצהרונים שאיים להשבית את שנת הלימודים הבאה. לפי פרסום הערב ב'חדשות 12' הממשלה תתקצב 4 חודשים ראשונים של השנה, בעלות משוערת של כ-300 מיליון שקלים כשהמימון לכך יגיע מקיצוץ במשרדי הממשלה האחרים. משרד האוצר מצדו מתחייב להמשיך לתקצב אותם גם ב-2020. ההצעה תעלה לאישור הממשלה.

לאחר פתרון המשבר מסר ראש הממשלה נתניהו הצהרה משותפת יחד עם שר האוצר משה כחלון נתניהו אמר כי "יש לנו בשורה משמחת להורים בישראל – שר האוצר ואני מצאנו פיתרון לסבסוד הצהרונים. בספטמבר בתחילת שנת הלימודים יהיו צהרונים". שר האוצר כחלון הוסיף "תודה לך אדוני ראש הממשלה. זוהי באמת משימה, אבל מצאנו את המקור הכספי. יהיו צהרונים גם בשנה הבאה וגם בשנים הבאות. נמשיך לדאוג לילדי ישראל".