חשד להצתה: שריפה משתוללת בשעה האחרונה במועצה האזורית שומרון סמוך לישוב אלון מורה וכילתה כבר אלפי דונמים של חקלאות ומרעה. ראש המועצה: "טרור ההצתות התפשט מעוטף עזה לשומרון. דורשים ללכוד את המציתים"


צילום: מועצה אזורית שומרון

שריפה משתוללת בשעה האחרונה במועצה האזורית שומרון סמוך לישוב אלון מורה, השריפה כילתה כבר אלפי דונמים של חקלאות ומרעה באזור ומתקרבת לבתי התושבים. מהמועצה האזורית שומרון נמסר כי, ככל הנראה מדובר בהצתה מכוון על ידי ערביי האזור. שריפה נוספת פרצה גם ליד חטיבת שומרון.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון התייחס לשריפה ואמר כי, "לצערי נראה שטרור ההצתות התפשט מעוטף עזה לשומרון. אנחנו דורשים מכוחות הצבא השב"כ והמשטרה, להדרש לדבר הזה ללכוד את המציתים ואני קורא לבית המחוקקים להחמיר את הענישה על הצתה כך שהדבר הזה יהפוך ללא משתלם בשום צורה. אין דבר עצוב יותר מלראות את אדמתנו נשרפת. ואנחנו לא מתכוונים לעמוד מהצד ולהמשיך להביט בשנים של עבודה קשה בחקלאות ובכלל יורדות לטמיון".

לדברי, דגן: "לא נסכים שהשומרון יהפוך לעוטף עזה 2. הדרישה היא להקים יחידה מיוחדת שתעסוק בלכידת מחבלי ההצתות, כפי שידעו להקים יחידה שעוסקת באירועי תג מחיר המדינה יכולה וחייבת להקים יחידה כזו לפני שלא תשאר אדמה לא חרוכה ביוש".