שר החוץ התייחס לאיומים האיראניים: "ההשפעה של הסנקציות האמריקניות על איראן, יקבעו אם האזור יתקדם לכיוון של יציבות או של מלחמה". עוד סיפר: "מובילים לצד ארה"ב מהלך של שיתוף פעולה כלכלי אזורי". כץ אישר שישראל תשתף בוועידת בחריין

שר החוץ ישראל כ"ץ התייחס היום בכנס הג'רוזלם פוסט לאיומים האיראניים על האזור, "השנה הזו היא שנת הכרעה ב'מערכה שבין המלחמות' ואנו מתמודדים עם האיומים – האתגרים משמעותיים", אמר השר בדבריו. לדבריו, "יש לנו סכסוך מתמשך עם איראן, עם חיזבאללה ועם ארגוני טרור נוספים באזור", אמר השר בוועידה השנתית של העיתון בניו יורק.

עוד הוסיף השר כי "ההשפעה של הסנקציות האמריקניות על איראן, הפעילות הצבאית והמודיעינית של ישראל נגד הרפובליקה האסלאמית ושלוחותיה בסוריה ובמקומות אחרים, כמו גם המדיניות הרוסית בסוריה – כל אלה יקבעו אם האזור יתקדם לכיוון של יציבות או של מלחמה".

"לישראל יש קווים אדומים, והיא תמשיך לאכוף אותם – לא לנשק גרעיני איראני, לא להתבססות של איראן וחיזבאללה בסוריה, לא לייצור טילים מדויקים בלבנון ולא להפרת הריבונות הישראלית בגולן או כל מקום אחר".

עוד אמר כ"ץ, כי "המטרה שלנו היא שלום ויציבות, ואנו מובילים לצד ארה"ב מהלך של שיתוף פעולה כלכלי אזורי לטובת המזרח התיכון כולו. זה כולל קידום הקשרים עם המדינות הערביות הפרגמטיות, באמצעות שיתוף פעולה ביטחוני ויוזמות כלכליות משותפת, ביניהן גם הסדנה המתוכננת בבחריין".

כץ נפגש ביום שישי עם שליח ארצות הברית למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט, הפגישה עסקה בין היתר בועידת בחריין שתתקיים לקראת סוף החודש, בה יושק החלק הכלכלי של תוכנית השלום של הנשיא טראמפ. בצאתו מהכנס אמר כץ במענה שלאלת 'חדשות 13', "ישראל תשתתף בוועידת בחריין".