נתניהו ייפגש היום שוב עם ראשי איחוד מפלגות הימין. בפגישה קודמת סירב סמוטריץ' להתחייב כי יאשר אוטומטית עבודות בשבת ואמר כי כל בקשה תיבחן לגופה. הליכוד: הסמכות בענייני עבודות בשבת נתונה בידיו של שר העבודה והרווחה

בהמשך לדיווח אתמול כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתנות את מתן תיק התחבורה לח"כ בצלאל סמוטריץ', בכך שלא יעצרו העבודות שמבצע משרד התחבורה בשבת. הבוקר מדווח בן כספית ב'מעריב' כי, סמוטריץ' דחה את דרישת נתניהו לאפשר עבודות תשתית בשבת, במידה ויקבל את תיק התחבורה. בין היתר בשל כך המגעים בין נתניהו לאיחוד מפלגות הימין באשר לחלוקת התיקים תקועים.

סמוטריץ הבהיר לנתניהו שיבחן כל מקרה של עבודה בשבת לגופו – ולא ייתן אישור אוטומטי כפי שראש הממשלה ביקש ממנו. על פי דיווח ב'החדשות', סמוטריץ' אמנם אומר שלא יאשר כל עבודה באופן אוטומטי – אבל מבהיר שלא יעשה מסוגיית שמירת השבת קמפיין במהלך הבחירות ושהוא מבין את הרגישות הפוליטית הכרוכה בנושא.

לפי שעה לא ברור אם סמוטריץ' יקבל את תיק התחבורה, ובעקבות המשבר עולה שוב האפשרות כי ימונה לשר השיכון. ככל הידוע כרגע, אם חברי הכנסת פרץ וסמוטריץ' יגיעו להסכמות בפגישה היום עם נתניהו, פרץ ימונה לשר החינוך וסמוטריץ לשר התחבורה, וכנראה יקבל תיק קטן נוסף. שניהם יהיו בקבינט – אחד כחבר והשני כמשקיף.

 

סבב המינויים לא נגמר: רה"מ צפוי למנות מחר את סמוטריץ ופרץ לשרים

 

מלשכת סמוטריץ נמסר כי, "לא ברור למי יש אינטרס להוציא ספינים חסרי בסיס. האחריות על העבודות בשבת נמצאת בידיו של שר העבודה חיים כץ ולא בידי שר התחבורה. נגיע היום לראש הממשלה ונשמע סוף סוף את הצעתו ולאחר מכן נקבל החלטה. לכשיתקבלו החלטות נעדכן". סמוטריץ עצמו אמר היום כי, "אני לא להוט להתמנות לשר בממשלת מעבר. ירצה נתניהו ימנה, לא ירצה נשקיע את כל הזמן והמרץ ביצירת האחדות במחנה הימין ובהיערכות מיטבית לבחירות".

מהליכוד נמסר תגובה דומה לפיה, "הדיווחים בעניין דרישות כאלה ואחרות מח״כ סמוטריץ׳ אינם נכונים, מה גם שממילא הסמכות בענייני עבודות בשבת נתונה בידיו של שר העבודה והרווחה ולא בידיו של שר התחבורה. ח״כ סמוטריץ׳ ייפגש היום בצהריים עם ראש הממשלה נתניהו".

 

חילולי השבת: האם ח"כ סמוטריץ' ייאלץ לוותר על תיק התחבורה?