נתוני סקר שהתפרסם מראים בבירור כי רבע מבוחרי 'כחול לבן' מתחרטים על הצבעתם למפלגה והיו מעדיפים להצביע למפלגה אחרת. לא צוין אילו גורמים פוליטיים עומדים מאחורי אותו סקר, נציין כי אותם גורמים פועלים להקמת מסגרת פוליטית חדשה

סקר מפתיע אותו ערכו גורמים פוליטיים מעלה תמונה מדהימה בכל הקשור להצבעות של בוחרי כחול לבן בבחירות האחרונות לכנסת ה-21.

נתוני הסקר מראים בבירור כי רבע מבוחרי 'כחול לבן' מתחרטים על הצבעתם למפלגה והיו מעדיפים להצביע למפלגה אחרת. את הנתונים חשפה העיתונאית נורית קנטי כאשר לא צוין אילו גורמים פוליטיים עומדים מאחורי אותו סקר. נציין כי אותם גורמים פועלים להקמת מסגרת פוליטית חדשה.

יש לציין כי אהוד ברק, ראש הממשלה לשעבר, מבצע בימים אלו בדיקות עומק על מנת לשוב לפוליטיקה הישראלית. ובין היתר הוא בוחן הקמת מפלגה חדשה ואף צירוף של פוליטיקאים מוכרים כמו ציפי לבני ואלוף במילואים יאיר גולן.

על פי אותו סקר, מבין המתחרטים, כרבע נוטים להצביע לעבודה, 23% לליכוד ו12% לישראל ביתנו.

נתון נוסף שעולה במסגרת אותו סקר: 40% ממצביעי מפלגת 'כולנו' בראשות משה כחלון, מתחרטים גם הם על הצבעתם למפלגה. נציין כי כחלון חבר יחד עם חברי סיעתו למפלגת הליכוד ובבחירות הקרובות ירוצו יחדיו, הליכוד וכולנו. כחלון ככל הנראה זיהה את אותם נתונים עליו הצביע הסקר וחשש כי מפלגתו לא תעבור את אחוז החסימה בבחירות הקרובות ולכך החליט להתמזג לעת עתה עם מפלגת הליכוד.