פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט בקשה לתיקון טעות שנפלה בגזר הדין בעניינה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. הפרקליטות מבקשת לתקן קביעה שלטענתה היא טענה שגויה החורגת מעובדות כתב האישום המוסכם במסגרת ההסדר

הפרקליטות הגישה היום לשופט אביטל חן בקשה לתיקון הטעות בגזר הדין שהוגש אתמול בעניין שרה נתניהו. בגזר הדין ציין השופט כי לא ניתן לדעת אם הארוחות שהזמינה אשת ראש הממשלה היו במסגרת פרטית או במסגרת אירועים רשמיים. זאת למרות שמכתב האישום המקורי עולה כי החקירה התמקדה בארוחות פרטיות, שככל הנראה יועדו למשפחת נתניהו בלבד. כך נחשף אמש בערוץ 13.

יש לציין כי לתיקון גזר הדין לא תהיה השפעה על גובה התשלום שהוטל על נתניהו. פרקליט מחוז ירושלים, דניאל ויטמן, טען בראיון לגלי צהל כי "בכתב האישום דובר רק על הזמנת ארוחות לבני המשפחה ולא אורחים רשמיים, זו עלות אחרת שלגביה לא יוחסה לנתניהו שום עבירה. השופט טעה, הסעיפים מדברים על אירוחים פרטיים ולא רשמיים", הסביר.

אתמול, כאמור, הורשעה אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בבית משפט השלום בירושלים בסעיף "ניצול מכוון של טעות הזולת ללא מרמה". השופט אביטל חן הודיע כי הוא מכבד את הסדר הטיעון שעליו סוכם, לאחר שנתניהו הודתה בכתב האישום המתוקן. במסגרת ההסכם, תידרש נתניהו להחזיר 45 אלף שקלים לקופת המדינה, וכן לשלם קנס בגובה של 10,000 שקלים.