הלוויתו של נשיא מצרים לשעבר, שהתמוטט אתמול במהלך דיון בבבית המשפט, נערכה בנוכחות אנשים בודדים. הטלוויזיה הממשלתית טענה מפי מקורות רפואיים כי נסיבת מותו היו טבעיות. האחים המוסלמים: הוצא להורג על ידי א-סיסי

נשיאה לשעבר של מצרים, מוחמד מורסי, נקבר הלילה בבית קברות במזרח קהיר, זאת לאחר שהוועדה לרפואה משפטית הודיעה שסיימה את עבודתה, כך לפי דיווח הבוקר (שלישי) ברשת סקיי ניוז בערבית. כלי התקשורת במצרים דיווחו אמש כי מורסי בן ה-67 מת לאחר שהתעלף במהלך דיון בעניינו בבית המשפט. מותו נקבע מאוחר יותר בבית החולים.

מורסי נטמן לפנות בוקר בחשאי במזרח הבירה, בניגוד לבקשת משפחתו לקיים את הקבורה מצפון לה. בהלוויה המצומצמת השתתפו רק בני משפחתו ועורך דינו, ככל הנראה כדי למנוע מהומות בטקס הרשמי. בנו של מורסי אישר לרשת "אל-ג'זירה" כי אביו נטמן בבית הקברות של האחים המוסלמים בעיר נצר במזרח קהיר, וטען כי "מערכת הביטחון סירבה לקבור את אבא שלי בבית הקברות של המשפחה".

אמש אמר התובע הראשי במצרים כי גופתו של מורסי נבדקה על מנת לקבוע את סיבת המוות. לפי ההערכות, התקף לב גרם למותו – רגעים ספורים לאחר שנשא דברים בבית המשפט ואמר כי הוא עשוי לחשוף "סודות רבים". במהלך המשפט המשיך וטען כי הוא הנשיא הלגיטימי של מצרים.

נשיא טורקיה ארדואן שלח אמש איגרת תנחומים למשפחתו של מורסי ובה כתב כי הוא "היה שהיד שמת במהלך שש שנים של מעצר". סוכנות הידיעות הטורקית "אנדולו" פרסמה הצהרה של האחים המוסלמים, לפיה "התנועה מטילה את מלוא האחריות להוצאותו להורג של מורסי" על א-סיסי, בשל התנאים הקשים בכלא המבודד שבו שהה במעצר. התנועה אף קראה לציבור להגיע להלוויית המונים.

כזכור, נשיא מצרים לשעבר, מוחמד מורסי, מת אתמול במהלך דיון בבית המשפט במצרים. לפי הדיווחים בטלוויזיה הממלכתית במדינה, הנשיא לשעבר – איש האחים המוסלמים, התעלף במהלך דיון בעניינו ומת לאחר מכן. מורסי היה הנשיא הראשון במצרים שנבחר בבחירות דמוקרטיות שהתקיימו ב-2012, זאת לאחר הדחתו על ידי העם המצרי של הרודן חוסני מובארכ ב-2011. אולם הוא הודח בהפיכה צבאית כשנה לאחר מכן על ידי עבד אל-פתאח א-סיסי, שהיה אז מפקד הצבא ומשמש עד היום כהנשיא.

ב-2015 בית משפט בקהיר הטיל גזר דין מוות על נשיא מצרים לשעבר ואיש 'האחים המוסלמים' שהודח כשנתיים לפני מהנשיאות על ידי הנשיא המכהן, עבד אל-פתאח א-סיסי. יחד עם מורסי נשפטו למוות עשרות בני אדם, בהם בכירים נוספים ב'אחים המוסלמים': מנהיג התנועה מוחמד בדיע –נגדו תלוי ועומד עונש מוות בגין עברות אחרות נגד ביטחונה הלאומי של מצרים; סגנו, איל ההון חיירת א-שאטר והמנהיג הרוחני של התנועה, השייח' יוסוף אל-קרדאווי, אשר נמלט לקטאר עם הדחתו של מורסי.