אחרי שהמרחב נסגר בעקבות הירי לשדרות: ישראל תפתח את מרחב הדיג לטווח של עשרה מיילים ימיים • חמאס הודיע על "שלב חדש" בהבנות ההסדרה עם ישראל • הבוקר נחת צרור בלונים אליהם מחובר חפץ חשוד בקיבוץ נחל עוז בעוטף עזה

ישראל תפתח את מרחב הדיג ברצועת עזה לטווח של עשרה מיילים ימיים. גורם ביטחוני אישר הבוקר (שלישי) את הדיווח הפלסטיני שיצא מוקדם יותר. ישראל אסרה על הדייגים בעזה לצאת לים מאז יום רביעי שעבר בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מהרצועה. בארגון הדייגים בעזה אמרו כי החל מהשעה 10:00 בבוקר יורחב מרחב הדיג מול חופי דרום הרצועה לעשרה מייל ומול חופי צפון הרצועה יורחב מרחב הדיג לשישה מייל.

אתמול, אחרי הכנסת הכסף הקטארי לרצועת עזה, הודיע חמאס על "שלב חדש" בהבנות ההסדרה עם ישראל. הצעדים החדשים כוללים בין היתר תמיכה במשפחות עניות, שיפור בשירותי החשמל והמים, צעדים בתחום הייבוא והייצוא ותוכניות בתחום התעסוקה. דובר הארגון השולט ברצועה, חאזם קאסם, אמר כי החל יישום חלק נרחב של ההבנות כ"חלק מהתפקיד הבולט והראוי להערכה של קטאר ביישום ההבנות, ובייחוד מאמציו של השליח מוחמד אל-עמאדי".

 

דיווח: קטאר הכניסה 15 מיליון דולר לעזה; "ירי על כוח צה"ל בחאן יונס"

 

הבוקר נחת צרור בלונים אליהם מחובר חפץ חשוד בקיבוץ נחל עוז בעוטף עזה, חבלן הוזעק למקום והנסיבות נבדקות. אתמול פרצה שריפה בחממת עגבניות בסמוך ליישוב באשכול, ונבדק החשד כי נגרמה כתוצאה מבלון תבערה. נזק נגרם לחממה, ולא היו נפגעים. הושגה שליטה על האש ונבדקות נסיבות התקרית. מוקדם יותר אותר צרור בלונים עם מטען חשוד אבשטח פתוח מחוץ לישוב באשכול.

ביום ראשון נכנס השליח הקטארי מוחמד אל-עמאדי לרצועת עזה דרך מעבר ארז כשעימו כספי המענק בסך 15 מיליון דולר. בהמשך השבוע צפויה להיכנס לרצועה משלחת של בכירי המודיעין המצרי אשר ינסו להנמיך את הלהבות בין חמאס לישראל ולמנוע הסלמה צבאית נוספת.