השליח האמריקני התייחס בכינוס סגור בניו יורק לוועידה בבחריין: "אנחנו לא הולכים לבקש בשלב הזה התחייבות להעביר כספים, אלא רעיונות ופידבק עליהם". תקף את הפלסטינים שפועלים "להשחיר" את הוועידה: "איך זה עוזר לפלסטינים? זה נורא"

השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט , התייחס הלילה בכינוס סגור בניו יורק להחלטת הבית הלבן לא להזמין נציגים רשמיים מישראל לוועידה הכלכלית בבחריין. "אמנם ישראל לא תשתתף בועידה בחריין, אך אנשי עסקים ישראלים שיוכלו לתרום לשיח יוזמנו", אמר גרינבלט בכינוס.

בהקלטות מהכינוס שפורסמו ב'כאן חדשות', נשמע גרינבליט מסביר כי הוחלט שלא להזמין נציגים רשמיים ישראלים משום שהפלסטינים החליטו להחרים את הוועידה: "לא רצינו שהאירוע יהיה אירוע פוליטי". לדבריו, "אם הרשויות הפלסטיניות היו משתתפות, אז כמובן היינו מזמינים גם את ישראל".

על מהות הוועידה אמר הבכיר האמריקני כי "אנחנו לא הולכים לבקש בשלב הזה התחייבות להעביר כספים, אלא רעיונות ופידבק עליהם. מצד שני זה לא יהיה פוטו אופ, זה יהיה יותר מזה". בנוסף, אמר כי ההנהגה הפלסטינית פועלת לא רק להחרים אלא גם "להשחיר את הסדנה בבחריין ולעודד חרם נגד הועידה. איך זה עוזר לפלסטינים? זה נורא לפלסטינים", אמר גרינבלט.

כזכור, הבית הלבן החליט אתמול שלא להזמין נציגים של ממשלת ישראל לוועידה בבחריין שתתקיים ב-25 ביוני ושבה יוצג החלק הכלכלי של תכנית השלום של טראמפ. "במהלך הוועידה הכלכלית בבחריין אנחנו נציג את החזון הכלכלי שלנו עבור העם הפלסטיני ולכן אנחנו רוצים להתמקד על ההיבט הכלכלי ולא על ההיבט המדיני", הסבירו בכירים בממשל האמריקאי ל'חדשות 13'.

הבית הלבן עדכן אמש את לשכת ראש הממשלה בהחלטה. על פי דיווח של העיתונאי ברק רביד, בימים האחרונים אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיונים סגורים כי הוא אינו מתכוון לרדוף אחרי הזמנה לוועידה. אך לשכת רה"מ הכחישה את הדברים. לדבריהם: "אין לראש הממשלה שום טענות כלפי האמריקנים והוא סומך על שיקול דעתם בכל הנוגע לוועידה בבחריין".

כזכור, הבית הלבן הודיע לפני כחודש כי החלק הכלכלי של "תוכנית המאה" יושק בסוף חודש יוני. על פי הודעה משותפת של ארצות הברית ובחריין, החלק הכלכלי נועד לעודד השקעות ביהודה ושומרון ובעזה. במסגרת השקת חלק זה של התוכנית, יתקיים אירוע לגיוס ההשקעות שייערך ב-25 וב-26 ביוני, במנמה שבבחריין בהשתפות שרי כלכלה ואנשי עסקים.