צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

משנים אסטרטגיה: הטקטיקה החדשה של הליכוד מול ליברמן

במפלגת הליכוד מתכוונים לשנות את הטקטיקה כלפי אביגדור ליברמן ולהתעלם ממנו עד כמה שניתן. המטרה העיקרית - להוריד אותו מסדר היום ולהצניע את סוגיות הדת והמדינה. מטרה נוספת, להשאיר פתח לשיתוף פעולה עתידי עם ליברמן בעתיד

שלושה חודשים לבחירות: במפלגת הליכוד קיוו להיפטר מהבעיה בבחירות הקרובות ששמה "מפלגת ישראל ביתנו", ויחד עמה להעלים את הסוגיה הדתית ויחסי דת ומדינה העומדת על סדר היום בתקופה האחרונה, מה שיכול לגרום לנזק לליכוד ואף לשחק לטובתו של ליברמן שלבינתיים נהנה מעלייה יחסית בסקרי המנדטים.

בעקבות כך, בליכוד מתכוונים לשנות את הטקטיקה כלפי ליברמן ולהתעלם ממנו עד כמה שניתן. המטרה העיקרית כאמור – להוריד אותו מסדר היום ולהצניע את סוגיות הדת והמדינה.

מטרה נוספת במהלך של הליכוד, להשאיר פתח לשיתוף פעולה עתידי במידה וליברמן יקבל מספר מנדטים שיצריך את נתניהו להכניס אותו לקואליציה בכדי שזאת תקום כפי שהתרחש בבחירות האחרונות.

כזכור, מאז נפלה הממשלה והוחלט על בחירות חדשות, תקפו במפלגת הליכוד את ליברמן ואף האשימו אותו כי הוא חבר לשמאל. נתניהו טען בליל ההצבעה על בחירות חדשות "ליברמן רצה בצורה הכי ברורה להפיל את הממשלה הזו, הוא רוצה לקושש עוד כמה קולות, אבל לא יצליח בכך. בשמונה חודשים הוא גורר מדינה שלמה לבחירות פעמיים בגלל גחמות אישיות. זה פשוט לא ייאמן. אביגדור ליברמן הוא חלק מהשמאל, אתה נותן לו קולות לימין, והוא לא נותן את קולו לממשלת הימין".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *