סאגת המימון נמשכת: ראש הממשלה פנה ליוסף שפירא במטרה שיאפשר לו לקבל הלוואה של שני מיליון שקל, מבלי לקבל על כך אישור מהוועדה. שפירא נוטה לאפשר לרה"מ את קבלת הלוואה, אך הבהיר כי הדבר ייעשה רק באישור היועמ"ש

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה במהלך השבוע למבקר המדינה יוסף שפירא, ימים לפני פרישתו, כדי שהאחרון יעניק לו הרשאה לקבלת הלוואה מאיל ההון ספנסר פרטרידג' לצורך מימון הגנתו המשפטית. מדובר בצעד עוקף ועדת ההיתרים שליד מבקר המדינה, אשר סירבה עד כה לאשר לנתניהו לקבל כספים מפרטרידג'.

ב'חדשות 13' דווח כי, המבקר שוקל בחיוב את הבקשה של נתניהו, ואם אכן יסכים הוא יעזור לראש הממשלה לעקוף את ועדת ההיתרים. מבקר המדינה מסר כי ישקול את העניין אם יימלאו שני תנאים – האחד הוא שההלוואה תהיה בתנאי שוק והשני שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יאשר זאת ויוודא שאין ניגוד עניינים בין נתניהו לפרטרידג'.

בינתיים, אם ראש הממשלה לא יספק לוועדה למתן היתרים את הפרטים על יכולותיו הפיננסיות עד יום ראשון – זו תדחה סופית את בקשתו למימון ממקורבו. לפני כחודש וחצי החליט ראש הממשלה לוותר על קבלת מימון להוצאותיו המשפטיות מבן דודו מיליקובסקי, זאת על מנת לא לחשוף מידע.

ב'כאן חדשות' דווח כי בסוף החודש שעבר החלו בסביבת ראש הממשלה לחפש עורכי דין חדשים לצוות ההגנה. לאורך כל התקופה האחרונה מטפל עורך דין יחיד בתיקי נתניהו, עו"ד עמית חדד. שאר עורכי הדין מסרבים לעבוד עד שיוסדר נושא התשלום. לפי ההערכות, הם יתפטרו אם לא יובטח שכרם בקרוב.