חברי מרכז הבית היהודי הכריעו על קיבוע הרשימה שנבחרה הקיימת. עוד הוחלט: איחודים עם רשימות נוספות יובאו לאישור תוך 48 שעות • בעוצמה יהודית מותחים ביקורת על כך שפרץ וסמוטריץ לא התפטרו. "הם לא מקיימים את חלקם בהסכם"

חברי מרכז הבית היהודי הכריעו הערב על קיבוע הרשימה שנבחרה על ידי המועצה הציבורית ומרכז המפלגה לבחירות לכנסת ה-21, באופן שהרכב הרשימה ישאר זהה גם בבחירות לכנסת ה-22. עוד הוחלט ע"י המרכז כי במידה ויוחלט על איחודים עם רשימות נוספות הדבר יבוא לאישור תוך פרק זמן של 48 שעות.

יו״ר המפלגה, ח״כ רפי פרץ, אמר בנאומו אחרי ההצבעה כי כעת המפלגה עם הפנים לאיחודים וכבר מחר בבוקר יתחילו במו״מ עם השותפים הפוטנציאלים. "אני אומר לכם הערב בצורה ברורה נעשה כל מאמץ שהציונות הדתית לא תהיה מחולקת שוב. הערב הזה הבית היהודי בראשותי יוצא בקריאה לאחד את השורות מתוך רצון להקים ממשלת ימין חזקה ויציבה. ממחר בבוקר נתכנס עד שכל אחד ידע את מקומו מתחת לאלונקה".

עוד הוסיף בעניין כניסתו למשרד החינוך, "לפני היותי מפקד וטייס, אני קודם כל מחנך שבחר לעסוק בחינוך מתוך אמונה שזו הדרך לחבר בין עולמות זו הדרך לפתוח הזדמנויות למימוש עצמי על בסיס הערכים של אהבת האדם, אהבת העם והארץ. נניף את דגלי הציונות הדתית בגאון. אהבת תורה, אהבת העם והארץ ואמון מלא במדינת ישראל ראשית צמחית גאולתנו".

מנכ״ל הבית היהודי ניר אורבך אמר: "יש לציונות הדתית בית חזק ואיתן ולבית הזה יש מנהיג חזק. יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ – מי שינהיג אי"ה את הרשימה שלנו גם בבחירות הבאות. חברים, הציבור זועק אחדות. הפעם הציבור לא יקבל ריצה ביותר ממפלגה אחת מימין לליכוד. מוטל לפתחינו אתגר עצום ואנו נעמוד בו בעז"ה".

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ התייחס לתוצאות ההצבעה במפלגת האחות ומסר, "ברכות לידידי ושותפי יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ על הצלחתו הערב במרכז המפלגה. כעת צריך לפעול כמה שיותר מהר ליצירת אחדות רחבה ככל שניתן בציונות הדתית. סמוך ובטוח שכך בעזרת השם יהיה".

בתוך כך, גורמים בעוצמה יהודית מותחים הערב ביקורת על יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ. לדברי הגורמים, פרץ אינו מקיים את חלקו בהסכם עם עוצמה יהודית ובמקום לנסות ליישם את ההסכם הוא מתעלם ממנו. כזכור, ההסכם בין הבית היהודי והאיחוד הלאומי לעוצמה יהודית קובע כי במידה ויתמנו שרים מטעם איחוד מפלגות הימין הם יתפטרו לטובתו של הנציג הראשון של עוצמה יהודית, איתמר בן גביר.

בימים האחרונים פנו גורמים בעוצמה יהודית לרב רפי פרץ ולבצלאל סמוטריץ' לאחר היוודע כי ראש הממשלה החליט למנותם לשרים, אולם בעוד סמוטריץ' בוחן משפטית אם אפשר לחוקק את החוק הנורבגי בממשלת מעבר או לחילופין להתפטר מהכנסת גם ללא חוק נורבגי מורחב ולאפשר לבן גביר להיות ח"כ, הרב פרץ מתעלם מפניות הגורמים.

אך מסתבר, על פי דיווח ב'מעריב', כי הדרישה של בן גביר מפרץ וסמוטריץ' להתפטר מהכנסת כדי להכניס אותו לא ריאלית, זאת מאחר שבסעיף שעל פיו ממשלת המעבר ממנה שרים נכתב "רשאית למנות חבר הכנסת להיות שר". מסמוטריץ' נמסר שברגע שלא יהיו ח"כים כבר לא יהיו שרים: "בדקנו את הנושא, מתוך רצון טוב, אבל אין אפשרות".