שבתאי שביט במתקפה בוטה נגד מצביעי נתניהו. "הבייס הפוליטי שלו זה אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא". ח"כ מיקי זוהר אמר: "התנשאותם כבר הפכה לעניין שבשגרה". ח"כ עמיר פרץ: "להצטרף למועדון ההתנשאות היא לא הדרך"

ראש המוסד לשעבר, שבתאי שביט, בן השמונים, יוצא היום בראיון ל'מעריב' במתקפה בוטה נגד מיליון ומאתיים אלף מצביעי ליכוד. "בארץ ישראל של סמוטריץ’ אני לא אשאר דקה. המלחמה שלי היא לא עם סמוטריץ’, אלא עם הליכוד בראשות נתניהו. הבוחרים שלו הם אנשים חסרי דעת, חסרי הבנה. הבייס הפוליטי שלו זה אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם הוא בגובה דשא”.

הדברים גררו במהרה ביקורת חריפה של אנשי הליכוד. ח"כ מיקי זוהר אמר: "צר לי על עוד התבטאות מזלזלת מצד אנשי שמאל כלפיי מצביעי הימין אך זה לא מפתיע אותי משום שהתנשאותם כבר הפכה לעניין שבשגרה. ההצבעה לנתניהו והליכוד נובעת מכך שברוך ה', אזרחים רבים במדינה יודעים להבחין בין טוב לרע בשונה ממר שביט שמעדיף להתרכז רק ברע, בע"ה נמשיך להוביל את המדינה על אפם וחמתם של כל המלעיזים".

ח״כ ניר ברקת כתב: "לשבתי שביט, מנסיוני כראש העיר ירושלים וכאזרח במדינת ישראל, למדתי שכשאתה מכבד אנשים עם דעות שונות משלך, אפשר לחיות טוב יותר ביחד, למרות הניגודים. העלבה, הכפשה, התנשאות וזלזול בזולת תמיד משיגים את ההיפך. לא קרבת לבבות באמירתך שבוחרי הליכוד ואני בתוכם "אנשים שהסף הנורמטיבי שלהם בגובה הדשא". אם תרצה אי פעם שיקשיבו לך, אני מציע לך להתנצל".

ח"כ אלוף (מיל') עוזי דיין אמר: "‏לכוכב (שבתאי) שביט (אלה שבאים ונעלמים ברוך השם) שלא מבין שדמוקרטיה = שלטון העם, לא התרגל לכך שההגמוניה עברה מהמתנשאים ל"עמך" ישראל ואמר צרור שטויות המעיד על סף אינטליגנציה בגובה דשא. בשם הליכודניקים חסרי הדעת אבל בעלי הדעה וזכות ההצבעה כמו שלך".

חה"כ מאי גולן אמרה בתגובה לדברי שביט: "ההתנשאות, הלעג והבוז של ראש המוסד לשעבר למצביעי הליכוד לא מעליבים אותי האמת, אלא רק מצחיקים אותי. מצחיק אותי לראות איך עדת ממורמרים שיודעים לדבר גבוהה גבוהה לא מצליחים לנצח בבחירות דמוקרטיות ובשל כך מוציאים את התסכול שלהם על מצביעי הליכוד. אומר שוב: אנשי שמאל יקרים, לא משנה באיזה מעמד רם תהיו או הייתם בעבר, את העם לא תצליחו להחליף וגם לא להעליב".

"שבטי שביט, אם הסף הנורמטיבי שלנו בגובה דשא, אז מה נאמר ומה נגיד על הסף הגזעני וההזוי שלך שכנראה לא השתלט על עצמו כשאתה נאלץ לשבת מהצד ולהסתכל איך הימין בראשות נתניהו שוב ושוב ושוב עולה לשלטון. מציעה לך להתייעץ עם מישהו קרוב לקראת התגובה האלרגית הקשה שכנראה תהיה לך כשהליכוד שוב ירכיב את הממשלה בקרוב מאוד", דברו גולן.

גם המועמד לראשות מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, כתב בתגובה לדברי שביט: "שבתי, יש לך חלק בבטחון ישראל אבל להצטרף למועדון ההתנשאות היא לא הדרך. יש לנו מאבק אידאולוגי מול הימין של סמוטריץ ונתניהו ועלינו להוות מגדלור של אור ואחדות לקהלים שלא פתחנו בפניהם את הדלת כדי שירגישו שותפים. אני רוצה להפיל את החומות ולוודא שדווקא הקהלים החדשים יהיו מפתח הניצחון".